Bu 6 Kripto Para Birimi Sene Başından Beri Yüzde İki Binden Fazla Artış Gördü

Abone Ol
Bu 6 Kripto Para Birimi Sene Başından Beri Yüzde İki Binden Fazla Artış Gördü
Serkan Aydın
 • 11 Aralık 2020
 • Yazar:

  Geçen yıl, birçok kripto para birimi önemli kazançlar gördü. Bir altcoin ise ciddi bir yükseliş ile yüzde 6 bin arttı.

  Messari'den alınan verilere göre, altı kripto para birimi bu yıl sene başından beri yüzde 2 bin'in üzerinde artış gösterdi. Bu altcoinlerin hepsi, yılın başından bu yana yüzde 154 artan Bitcoin'den daha iyi performans gösterdiler.

  Bu altcoinler; ZAP, AAVE, BAND, UBT, CVT ve YFI. Bu listedeki ilk ikisi olan ZAP ve AAVE yüzde 6 bin ve yüzde 4 bin oranında artışla diğerlerini gölgede bıraktı.

   İki altcoin yüzde 4 binin üzerinde arttı

   Ethereum platformunda işlem gören kripto para birimi ZAP, yıl içinde şimdiye kadarki en büyük yüzde artışını elde etti. Yılın başında, ZAP’ın fiyatı 0,002 ABD doları ile neredeyse önemsizdi, ancak şimdi 0,111 dolar olarak fiyatlandırılmıştır. Bu, varlığın sene başından bu güne kadar yüzde 6,300'ün üzerinde bir yüzde artış elde ettiği anlamına gelir.

  Aave’nin token'ı AAVE ikinci sırada geliyor. Aave, insanların farklı kripto varlıklarını ödünç vermesine ve ödünç almasına olanak tanıyan merkezi olmayan bir finans (DeFi) protokolüdür. Şu anda fiyatı 80 doların biraz altında olan token, yıla 0,018 dolardan başladı. Bu, AAVE'nin fiyatının bu yıl yüzde 4,288 arttığı anlamına geliyor.

  Bu kripto para birimlerinin ikisi de, yıl içindeki yüzdelik artışlar söz konusu olduğunda lider durumdalar. Kalan dört kripto varlığın tamamı yüzde 2 bin'den daha fazla artış gösterdi.

  Diğer dört altcoin

  Band Protokolünün BAND coin'i üçüncü sırada yer alarak, ZAP ve AAVE'yi takip etti.

  Yaz boyunca BAND, 27 Temmuz'da 3.907 dolar'dan 10 Ağustos'ta 14.107 dolar' a yükseldi. Daha sonra fiyatı Ekim ayında 6.000 dolara düştü ve o zamandan beri aynı seviyede.

   Şu anda 6.54 dolar fiyatla satışa sunulan BAND, 0.236 dolar'dan başladığından beri bu yıl yüzde  2.727 fiyat artışı kaydetti.

   BAND'ın hemen gerisinde, Unibright ekibi tarafından Blockchain teknolojisini mevcut işletmeye entegre etmek için çalışan ve "yardımcı token" olarak tanımlanan UBT token'ı bulunuyor. UBT şu anda 0,530 dolar ve piyasa değeri 79 milyon dolar'ın biraz altında. 1 Ocak'tan bu yana UBT'nin fiyatı yüzde 2,665 arttı.

   CyberVein’in CVT token'ı beşinci sırada. CyberVein, dünya çapında akıllı şehir çözümleri sunan büyük bir veri servis sağlayıcısıdır. CVT yılı 0,005 dolardan açtı, bu da şu anki 0,012 dolarlık fiyatının 1 Ocak'tan bu yana yüzde 2,295'lik bir artışı temsil ettiği anlamına geliyor.

   CVT, bu listedeki en ucuz kripto para birimi olan ZAP'tan yalnızca biraz daha pahalıdır.

   Yearn Finance’ın YFI token'ı listenin sonunda yer alıyor. YFI, DeFi ürünlerinin Yearn Finance ağı için ana yönetim token'ıdır ve bu listede yılın başında bulunmayan tek token.

  YFI, bugüne kadar toplam 745 milyon dolar ile tüm bu kripto para birimlerinin en büyük piyasa değerine sahip.

  Temmuz 2020'de piyasaya sürülen YFI, 1.000 doların biraz üzerinde bir fiyatla geldi. O zamandan beri DeFi alanında büyük ilgi gördü, hatta Eylül ayında fiyatının 43 bin dolar 'a yükseldiğini gördü.

  Ancak şu anki fiyatı 24.743 dolar, bu neredeyse tüm zamanların en yüksek seviyesinin yarısı.YFI’nin bugüne kadarki artışı yüzde 2,141'dir.

  Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…

  Zap ile ilgili her şey

  Bu 6 Kripto Para Birimi Sene Başından Beri Yüzde İki Binden Fazla Artış Gördü

  Bu 6 Kripto Para Birimi Sene Başından Beri Yüzde İki Binden Fazla Artış Gördü

  Geçen yıl, birçok kripto para birimi önemli kazançlar gördü. Bir altcoin ise ciddi bir yükseliş ile yüzde 6 bin arttı. Messari'den alınan verilere göre, altı kripto para birimi bu yı...

  • 11 Aralık 2020
  Visa ile bir işbirliği haberi daha

  Visa ile bir işbirliği haberi daha

  Bitcoin girişimi Zap’ın kurucusu Jack Mallers, dün Zap’ın dünyadaki herkesin doğrudan banka transferi yoluyla ABD Doları ile Bitcoin almalarına imkan tanıyan Strike ürününün halka aç...

  • 03 Temmuz 2020
  UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Sayfada yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek durumlardan KriptoArena.com sitesi sorumlu değildir.