BTCD dirençle mücadele ediyor, eğilim belirsizliğini koruyor

0 0

Bitcoin Hakimiyet Oranı (BTCD) gelecekteki eğilimi belirlemede oldukça önem arz eden yatay bir seviyenin üzerine çıkmak için mücadele ediyor.

Bitcoin hakimiyeti oranı 27 Haziranda % 64.49 seviyesine ulaştığından beri azalan bir dirençle birlikte azalma gösteriyor. Gerileme 2 Eylülde % 57.51 oranında en düşük seviyeye ulaşana kadar devam etti ve mevcut yukarı doğru hareket etmeye başladı.

Kısa bir süre sonra BTCD azalan direnç hattından çıktı destek olarak doğruladı ve şu anda %60.30 direnç alanının üzerine çıkmak için farklı bir girişimde bulundu. Kırılma BTCDyi % 62.80e çıkarabilecek önemli bir rallinin oluşumunu tetikleyecek gibi görünüyor.

BTCD Descending Resistance

Buna rağmen teknik göstergeler fiyatın nereye gideceği konusunda kesin bir açıklama sağlamıyor.

RSI hala 50nin üzerinde ve yükseliyor ancak MACD güç kaybediyor. Bununla birlikte stokastik osilatör düşüş eğilimi göstermeye çok yakın gibi duruyor.

Gelecekteki eğilimin yönünü doğru bir şekilde belirlemek için önceki % 60.30 direnç alanından bir reddetme veya kırılma olması gerekiyor.

BTCD Teknik Göstergeleri

Head ve Shoulders Modeli

Kripto yatırımcısı @Jjicycles bir kırılmanın muhtemel olduğu ters çevrilmiş bir Head ve Shoulders modelini (H&S) gösteren Bitcoin hakimiyet grafiği üzerinden açıklama yaptı. Modelin boyun çizgisi önceki % 60.30 direnç alanı ile benziyor.

Hakimiyet HareketiTers çevrilmiş bir H&S modelinin olasılığı başın olağandışı şekli ve boyun çizgisinin üzerindeki sapma nedeniyle mümkün görünüyor.

Günlük grafiğe benzer şekilde teknik göstergeler trendin yönü netleşmeden önce aşağı yönlü bir kırılmanın gerekli olduğunu işaret ediyor.

BTCD Sapması

Özetlemek gerekirse gelecekteki eğilimin yönünü doğru bir şekilde belirlemek için % 60.30 alanından bir kırılma gereklidir.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku