BTC, son 24 saatte % 0.9 artış gösterdi

Abone Ol
BTC, son 24 saatte % 0.9 artış gösterdi
Gökçe Hürata
 • 05 Ekim 2020
 • Yazar:

  Bitcoin, son 24 saat içinde % 0.9 artarak 10.565 Dolar ile 10.663 Dolar arasında değişkenlik gösteriyor.

  Bu, Bitcoin Fear and Greed Endeksinin 3 Eylül'de 50'nin altına düşmesinden bu yana kırmızı renkte 30 gün geçirdiği için geliyor. 40'dan 42'ye yükselen endeks şu anda Fear bölgesinde yer alıyor. Sonunda 30 Eylül'de 49'dan düştüğünden beri ilk olumlu hareketini yaptı.

  Endeks, Bitcoin yatırım duyarlılığına genel bir bakış sağlamak için çeşitli kaynaklardan gelen verileri ölçüyor. Bitcoin'in 3 Eylül'de birdenbire % 10'luk bir düşüş kaydetmesinden bu sürece dek, 50'nin altında kaldı. 21 Eylül'de 52'ye ulaşarak kısa bir süre yeşil bölgede bulundu.

  Fear and Greed Endeksi piyasanın hala temkinli olduğunu gösteriyor

  Kripto endeksi, yatırımcıların Bitcoin satın almak isteyip istemediğine dair bir veri elde etmek için volatilite, sosyal medya, Google trendleri, pazar hakimiyeti ve pazar hacmi de dahil olmak üzere çeşitli değişkenleri ölçüyor. Eylül ayının başından önce, aşağıdaki grafikte gösterildiği gibi, endeksin ''Greed'' bölgesi ya da Bitcoin satın alma arzusu olarak gösterdiği alan 85'e kadar yeşil devam etti. 

                                                                              Kripto Fear and Greed Index

  Yatırımcılar, düşüşten bu zamana kadar, Düşüşten daha ihtiyatlı davrandı ve görünüm sadece 21 Eylül'de kısa bir süre için 'Greed' bölgesinde istikrarlı bir duruma geldi.

  Aşağıdaki grafik, Bitcoin'in son 24 saat içindeki hareketini gösteriyor.


  Bitcoin'in temelleri sağlam 

  Microstrategy'den Michael Saylor, kısa bir süre önce, şirketin nakit rezervlerinin 425 milyon Dolarını Bitcoin'e yatırdığını söyledi ve genişlemeci olmayan arzını “altından daha zor bir varlık " yapan bir unsur olarak nitelendirdi.

  Benzer şekilde, on-chain analisti Willy Woo, kısa bir süre önce, Bitcoin'in geleneksel pazarlardan ayrılması öngörüsünde bulundu.

  Aşağıdaki grafik, 3 Eylül'den bu yana göreceli istikrarına rağmen, Bitcoin Ağustos ayında üç ayın en yüksek seviyesi olan 12.400 Dolar seviyesinden % 14 düştüğünü gösteriyor.

  Beıncrypto, Morgan Creek dijital ortağı Anthony Pompliano gibi bazılarının uzun vadeli bir yükseliş eğiliminin kanıtı olduğunu iddia ettiği ve BTC'nin 63 gün süresince, 10.000 Doların üzerinde kapandığını bildirdi.

  Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…

  Fear ile ilgili her şey

  BTC, son 24 saatte % 0.9 artış gösterdi

  BTC, son 24 saatte % 0.9 artış gösterdi

  Bitcoin, son 24 saat içinde % 0.9 artarak 10.565 Dolar ile 10.663 Dolar arasında değişkenlik gösteriyor. Bu, Bitcoin Fear and Greed Endeksinin 3 Eylül'de 50'nin altına düşmesinden bu yana ...

  • 05 Ekim 2020
  UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Sayfada yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek durumlardan KriptoArena.com sitesi sorumlu değildir.