BTC nin 2018 deki düşüşünü tahmin eden analist, varlık için başka bir düşüş olacağını söyledi

0 0

Geçen hafta 19.500 Dolarda yer alan Bitcoin bu hafta güçlü bir düşüş yaşadı. Mevcut durumda ise 17.600 Dolar seviyesinde işlem görüyor.

Analistler yaşanan bu düzeltmenin boğa piyasasındaki karşılığı hakkında fikir ayrılığı yaşıyor. Bazıları düşüşün daha güçlü bir hareketten önce gerekli bir düzeltme olduğunu düşünürken bazıları ise düşüşün coinin 12.000 ile 14.000 teknik bölgesine doğru düşmesiyle sona erecek daha büyük bir düzeltmenin başlangıcı olduğunu düşünüyor.

Bir analist varlık için daha fazla kayıp olabileceğini söyleyerek ikinci seçenek üzerinde duruyor.

Analistin bir sonraki düşüşün 15.000 Dolar bölgesine doğru gerileyeceğini düşünüyor.

Analistin paylaştığı grafik Bitcoinin son fiyat hareketini ve 15.000 Dolara ulaşabilecek bir Elliot dalga modelinde işlem görebileceği iddiasını gösteriyor

Bu grafiği paylaşan yatırımcı 2018in ortasında Bitcoinin 3.200 Dolara kadar düşeceğini öngördü. Coin birkaç ay sonra en iyi borsalarda 3.150 Dolar ile dibe düştü. 

Düşüş bekleyen bu analist dışında da birçok yatırımcı bulunuyor. 

Bir kripto döngüsü analisti olan Bob Loukas kripto para biriminin yeni yüksek seviyelere geçmeden önce son piyasa döngüsünde düzenli olarak %30 düştüğünü belirtti.

Bitcoin en yüksek seviyelerinden sadece % 15 düştü. % 30luk tam bir düzeltme 14.000 Dolarlık bir bölgeye düşeceği anlamına geliyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku