''BTC konusunda yanıldım''

Abone Ol
''BTC konusunda yanıldım''
Gökçe Hürata
 • 07 Eylül 2020
 • Yazar:

  Genellikle, Bitcoin hakkında olumsuz değerlendirmelerde bulunan altın tutkunu Peter Schiff, geçen ay altının tüm zamanların en yüksek seviyesinde yer alırken, kripto para biriminde düşüş olmadığına tanıklık ettikten sonra düşüncelerinin hatalı olabileceğini kabul etti.

  Schiff, Bitcoin'in büyük bir düşüş öncesi konsolide olup daha da fazla gerileme yaşayacağını söyledi.

  ''10.000 Dolar destek seviyesi ne kadar çok test edilirse, o kadar zayıf olur. Piyasalar nadiren yatırımcılara dipten satın alma şansı veriyor.”

  Bununla birlikte, Twitter kullanıcısı Sharkybit, altın tutkunun 5 Temmuz'daki altının yükselmesiyle BTC'nin düşeceği yönündeki tahmininin bir ekran görüntüsünü yayınladı.

  Schiff, ''Altın konusunda haklıydım, ama Bitcoin konusunda yanıldım" dedi. "İkinci olarak, Grayscale tarafından satın alınan büyük bir TV reklamı sayesinde, 12.000 Dolara kadar direnç ve ralli yapmayı başardı” eklemesini yaptı.

  Kendisi, "10 bin dolara inen Bitcoin, hızla ayı piyasasına geri döndü” yorumunda bulundu.

  Skew Analytics, Ağustos ayı başlarında, altın ve Bitcoin arasındaki bir aylık korelasyonun % 68'lik bir rekor seviyeye ulaştığını bildirdi. Altın fiyatı, 6 Eylül itibariyle, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2,089 Dolardan % 7.1 oranında bir düşüş ile ons başına 1,934 Dolara geriledi.

  Bitcoin ise, 2 Ağustos'ta 12.000 Dolar üzerinde yer alıyorken, mevcut durumda % 15'lik bir gerileme ile 10.251 Dolar olarak kaydedildi. İki varlık arasındaki korelasyon son iki hafta süresince % 0-20 civarında dolaştı ve 2 Eylül'de kısa bir süreliğine % 2.6'ya düştü.

  Şu anda, altın ile yüksek oranda ilişkili olmayan Bitcoin'in, vadeli işlem piyasasındaki önceki fiyat korelasyonları ve eğilimler göz önüne alındığında, 2020 yılında dijital altın olmayı sürdürebileceği tahmin ediliyor. Skew, yılbaşından bu yana, altının % 27.22 yıllık (YTD) getiri elde ederken, Bitcoin'in % 42.36 yıllık getiri elde ettiğini ortaya koydu.

  Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…

  Peterschiff ile ilgili her şey

  ''BTC konusunda yanıldım''

  ''BTC konusunda yanıldım''

  Genellikle, Bitcoin hakkında olumsuz değerlendirmelerde bulunan altın tutkunu Peter Schiff, geçen ay altının tüm zamanların en yüksek seviyesinde yer alırken, kripto para biriminde düşüş...

  • 07 Eylül 2020
  Altın destekçisine göre, BTC'ye olan ilgi artmıyor

  Altın destekçisine göre, BTC'ye olan ilgi artmıyor

  Altın tutkunu Peter Schiff, kripto para topluluğunun vermiş olduğu çabaya karşın, Bitcoin'e olan ilgide artış olmadığını söyledi. Google Trends verilerine göre, Bitcoin'e olan ilgini...

  • 22 Ağustos 2020
  "Altını taşımak daha kolay, el koymak ise zor"

  "Altını taşımak daha kolay, el koymak ise zor"

  Peter Schiff, altının Bitcoin'e göre, taşınmasının kolay, el konulmasının zor olduğundan söz etti. Altın ve Bitcoin olmak üzere her ikisinde de görünen hareketlenme sonrası, aslolan de...

  • 29 Temmuz 2020
  Gold Bug Schiff, Fed Yorumlarından Sonra Bitcoin Fiat'ı Aradı

  Gold Bug Schiff, Fed Yorumlarından Sonra Bitcoin Fiat'ı Aradı

  Peter Schiff, Fed ile Bitcoin'in fiat para birimi olarak sınıflandırılması gerektiğini kabul etti. Ekonomist, finansal yorumcu ve altın savunucusu Peter Schiff, Bitcoin'i bir kez daha tweetl...

  • 21 Haziran 2020
  UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Sayfada yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek durumlardan KriptoArena.com sitesi sorumlu değildir.