BTC, ETH ve XRP fiyat analizleri

Abone Ol
BTC, ETH ve XRP fiyat analizleri
Gökçe Hürata
 • 20 Ağustos 2020
 • Yazar:

  BTC / USD

  Bitcoin, 17 Ağustos'ta yükselen üçgen modelini 12.113.50 Doların üzerine (UTC saati) çıkardı ancak boğaların yükselişi devam ettirememesi, 18 Ağustos'ta fiyatın üçgene geri dönmesine neden oldu.

  BTC / USD günlük grafik. Kaynak: TradingView

                                                                             BTC / USD günlük grafik

  Mevcut durumda, boğalar, dikkat edilmesi gereken en önemli seviyelerden biri olan, 20 günlük üstel hareketli ortalamayı (11.515 Dolar) savunuyor. Çünkü, spekülatörlerden ayı sınıfı, 22 Temmuz'dan beri fiyatı bu seviyenin altında tutmadı.

  Bu destekten güçlü bir yükseliş, boğaların düşüşlerde alım yapmaya devam ettiği anlamına gelecek ve fiyat 12.460 Doların üzerinde yer aldığı takdirde, yükseliş devam edecek.

  Hareketli ortalamalar yükselirken, Göreceli Güç Endeksi pozitif bölgede yer alıyor. Bu durum, boğaların üstünlüğe sahip olduğunu gösteriyor.

  Buna ek olarak, ayıların fiyatı 20 günlük EMA altına düşürüp devam ettirmeleri, önce 11.000 Dolara ve akabinde 10.400 Dolara düşüşü beraberinde getirecek.

  ETH / USD

  Boğalar, 17 Ağustos'ta Ethereum'u 444,15 Dolar üzerinde tutamayıp fiyatı 415.634 Dolara getirdi.

  ETH / USD günlük grafik. Kaynak: TradingView                                                                                      ETH / USD günlük grafik

  ETH / USD paritesi, 20 günlük EMA'dan (392 Dolar) geri dönmesi, boğaların düşüşlerde satın almayı sürdürmeleri ve fiyatı 415.64 Dolar üzerine çıkarmaları durumunda, 446.479 Dolarlık yeniden test yapılması olası görünüyor.

  ETH'de 446.479 Doların üzerinde bir kırılma yaşanması, 480 ile 500 Dolarlık bir direnç bölgesine yükselişe neden olması olasılıklar arasında yer alıyor. Yukarı eğimli hareketli ortalamalar, boğalar için bir avantaja işaret ediyor, ancak RSI'daki negatif sapma ihtiyatlılık gösteriyor.

  Ayıların ise, fiyatı 20 günlük EMA'nın altına çekmesi, bu momentumun zayıfladığını ve 366 dolara düşüşün olağan bir durum olduğunu gösterecek. Bu desteğin altında, düzeltmenin 50 günlük basit hareketli ortalamaya (314 Dolar) kadar uzaması mümkündür.

  XRP / USD

  Boğalar, XRP'yi 17 Ağustos'ta 0.326113 Dolar ile 0.346727 Dolarlık direnç bölgesinin üzerine çıkaramadı. 17, kısa vadeli tüccarlar tarafından kar rezervasyon çekti. Bu, fiyatı 20 günlük EMA'ya (0.285 Dolar) indirdi.

  XRP/USD daily chart. Source: TradingView​​​​​​​
                                                                          XRP/USD günlük grafik

  XRP / USD paritesi, 20 günlük EMA'dan geri dönerse, boğalar bir kez daha fiyatı genel direnç bölgesinin üzerine ölçeklemeye çalışacak. Başarılı oldukları durumda, yükseliş eğilimi devam edecek.

  Bununla birlikte, ayıların, fiyatı 20 günlük EMA'nın altına çekmesi durumunda, 0,268478 dolara düşüş mümkün olacak. Boğalar bu desteği savunursa, paritenin birkaç gün menzile bağlı kalması olasılık dahilindedir.

  0,268478 ABD Dolarının altındaki bir kırılma, 50 günlük SMA'da (0,238 ABD Doları) düşüş ile negatif bir tabloya işaret edecek.

  Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…

  Kriptofiyatanalizi ile ilgili her şey

  Xem fiyatı, kritik desteği savunduktan sonra yukarı doğru hareket etmeye hazır

  Xem fiyatı, kritik desteği savunduktan sonra yukarı doğru hareket etmeye hazır

  Kısa vadeli XEM görünümü Günlük grafik incelendiğinde, XEM fiyatı, 0.10 Dolar seviyesinde önemli bir destek seviyesini savundu. Boğalar, 19 Eylül'de XEM'i her iki EMA'nın üzerine iter...

  • 21 Eylül 2020
  Uzun vadeli Bitcoin Cash fiyat analizi

  Uzun vadeli Bitcoin Cash fiyat analizi

  Haftaya yüzde 5 oranında değer kaybıyla başlayan Bitcoin, altcoinleri de olumsuz olarak etkiledi. Bu etkiye maruz kalanlardan biri de Bitcoin Cash oldu. Geçen ay umut verici bir tablo hakimken, ...

  • 05 Eylül 2020
  Bu hafta takip edilmesi gereken en iyi 5 Kripto Para Birimi

  Bu hafta takip edilmesi gereken en iyi 5 Kripto Para Birimi

  BTC/USD Ortalama Yön Endeksi (ADX) 24'ün altına indi ve 20 günlük Üstel Hareketli Ortalama 11.534 Dolarda yer aldı. Bu durum, Bitcoin'in oldukça zayıf bir eğilimi olduğunu gösteriyor. ...

  • 31 Ağustos 2020
  BTC, ETH ve XRP fiyat analizleri

  BTC, ETH ve XRP fiyat analizleri

  BTC / USD Bitcoin, 17 Ağustos'ta yükselen üçgen modelini 12.113.50 Doların üzerine (UTC saati) çıkardı ancak boğaların yükselişi devam ettirememesi, 18 Ağustos'ta fiyatın üçgene ge...

  • 20 Ağustos 2020
  UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Sayfada yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek durumlardan KriptoArena.com sitesi sorumlu değildir.