Brezilya nın En Büyük İkinci Kripto Para Borsası Hackerlarla İlginç Bir Anlaşma İmzaladı

0 0

Suç işleyerek para kazanamazsınız ancak Brezilyadaki bilgisayar korsanları kripto para borsalarınını hackleme karşılığında para alıyorlar.

Brezilyanın en büyük ikinci kripto para borsası olan BitcoinTrade bilgisayar korsanlarını platformundaki hataları ve açıkları bulmaya ve bunları para karşılığında rapor etmeye teşvik eden bir program oluşturmak için BugHunt ile bir ortaklık imzaladı.

Projenin iki ana hedefi vardır. Bir yandan BitcoinTrade kalite standartlarını iyileştirmeyi hedefliyor. Öte yandan bilgisayar korsanlarının yeteneklerine karşı sistemlerinin dayanıklılığını ve kusursuzluğunu ölçmek istiyor.

Brezilyada Durum Vahim

BitcoinTrade’in kararı Brezilya’nın siber güvenlik endüstrisi için son zamanlardaki endişe verici haberlerin hemen ardından geldi. Geçen hafta 102 milyon Brezilyalının özel verileri sızdırıldı. Daha da kötüsü bu veritabanları zaten deep webde açık artırmaya çıkarılıyor. Bu güvenlik ihlali kimliği belirsiz bir bilgisayar korsanının Brezilyanın en büyük mobil hizmet operatörlerine saldırmasının ardından meydana geldi.

Brezilyanın tahmini toplam nüfusu 211 milyon civarındadır. Başkan Jair Bolsonaronun özel verileri bile sızdırılan bilgilerin içinde yer alıyor.

Henüz bitmedi! Birkaç gün önce 223 milyon tüketicinin finansal bilgileri bir grup hackerın ülkenin en büyük kredi puanlama kuruluşu olan Serasa Experianın sistemlerini ele geçirmesinin ardından halka sızdırıldı. Böylelikle bigisayar korsanları kişisel verilere ek olarak demografik profiller gayrimenkul varlıkları eğitim kazançlar vergi bilgileri satın alınan araçlar gibi bilgilere de ulaşabilirler. 

Brezilya tarihindeki en kötü veri sızıntısı birkaç gün önce oldu. Banka hesabı olan hemen hemen her Brezilyalının vergi numarasını isim soyisimlerini ve doğum günlerini içeren herkes için ücretsiz bir sürüm bile var.

Lütfen Hackle Beni! 

Olası güvenlik ihlallerine ilişkin bu endişeler işlemlerin geri döndürülemez olduğu kripto para birimi ticareti dünyasında yoğunlaşıyor ve kullanıcılar bir hacklenme durumunda bazen zararları için tazminat almanın neredeyse imkansız olduğunu biliyor. Kripto para ile ilgili suçlar son zamanlarda azalsa da risk her zaman mevcut.

BitcoinTrade müşterilerini korumak için herhangi bir saldırı olasılığını en aza indirmek istiyor. BugHunt ile birlikte oluşturulan program bulunan kusur başına ortalama 1850 dolarödeyecek. Para miktarlar hatanın önemine bağlı olarak dalgalanacaktır

Son zamanlarda BitcoinTrade Latin Amerikanın en büyük kripto para birimi işlem platformlarından biri olan Ripio tarafından satın alındı. Ripio’nun kalite standartları özellikle Meksika’dan Arjantin’e kadar birçok ülkedeki müşterilere hizmet veren daha küresel bir yelpezaye sahip olduğu düşünüldüğünde çok yüksektir.

2020de BugHunt Brezilyanın her yerinden farklı şirketlerde yaklaşık 750 kusur bulan Brezilyalı hackerlara binlerce dolar ödeme yaptı. BugHunt başkanı Caio Tellese göre hizmetleri BitcoinTradein güvenliğini artırmak için ihtiyaç duyacağı her şeyi kapsıyor:

Her iki hizmette de kapsam ve ödül tanımını uzman seçimini raporların değerlendirilmesini ve taranmasını hizmet arızalarının doğrulanmasını ve düzeltilmesini yönetiyoruz.

Milyonlarca Brezilyalıdan veri çalmanın ne kadar kolay olduğu düşünüldüğünde kripto para topluluğunun mümkün olduğu kadar çok desteğe ihtiyacı olacak özellikle de şu anda dijital tokenlara pek düşkün olmayan bir hükümetle.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku