Brexit’in Bitcoin ve kripto üzerinde herhangi bir etkisi olacak mı?

0 0

Brexit nihayet hayata geçiyor. Etkinliğin küresel ekonomide büyük bir değişime neden olması bekleniyor. Bunun yanında beklenmedik sonuçlar da doğurabilir. Ayrıca yavaş yavaş şu soruda sorulmaya başlandı: Bu jeopolitik durum Bitcoin ve kripto üzerinde herhangi bir etkisi olacak mı?

BİTCOİN AYLIK BAZDA DÜŞÜŞ TRENDİNİ KIRDI… TIKLAYIN…

Sevin ya da ondan nefret edin Brexit nihayet 4 yıl süren referandumlar siyasi tartışmalar gecikmeler ve İngiltere ile AB yetkilileri arasında İngilterenin AB üyeliğinin feshine en iyi şekilde nasıl ulaşılacağı konusunda kesintisiz görüşmelerden sonra bir gerçeklik haline geliyor. İngiltere Remainersın kabul etmeyeceklerini söylemesine rağmen etkinliği anmak için yeni bir Brexit parası hazırlayacak.

Neler değişecek?

Peki yeni ve parlak bir madeni para dışında Brexit ile başka neler değişecek? Öncelikle AB parlamentosunun tüm İngiltere üyeleri yerlerini kaybedecek. İngiltere pasaportları standart sayı bordo pasaportundan 1912den beri görülmemiş mavi ve altın bir tasarıma kadar renkleri değiştirecek.

İngiltere vatandaşları hala AB ülkelerinde yaşayabilecek ve çalışabilecek. Ayrıca yetkililerin İngiltere ve AB arasında kapsamlı bir serbest ticaret anlaşması yapmaları için planlanan 11 aylık bir geçiş dönemi var. Tüm bu radikal değişim ve belirsizlik Bitcoin traderlarının kendilerine kripto pazarından para kazanma zamanının gelip gelmediğini sormasına neden oluyor.

Popüler Twitter tradedr’ı Big Cheds BTC LTC ve BCH için günlük grafiklerin hepsinin aşağı yönlü işaretlere sahip olduğunu ve trader olan Crypto Dogun da BTC grafiğinde bir düşüş mumunu kaydettiğini belirtti. Bitcoinin yeni ortaya çıkan güvenli bir sığınak varlığı olarak anlatımına rağmen geçişi çevreleyen belirsizlik nedeniyle piyasaların çöktüğünü görebiliriz.

İngilteredeki Brexitin değişimi her şeyden daha sembolik bu yüzden ilk başta piyasaları çok fazla sarsmayabilir. Hem AB hem de İngiltere yetkililerinin ikamet ticaret sağlık emekli maaşları sürücü ehliyetleri ve ekonomik sendikadan ayrılan bir ulustan gelen diğer birçok bürokratik komplikasyonlar hakkında gerçekten cesur ayrıntılar koymaları için 11 aylık bir süre var.

Aslında her şey AB ve İngiltere arasındaki serbest ticaret görüşmelerinin ne kadar sorunsuz gittiğine bağlı.

Brexit’e dikkat!

Genel olarak kripto pazarları 2020nin ilk ayı için yükseliş gösterdi. Bu nedenle Brexit rüzgarın yelkenlerden fırlamasına neden olacak ve böylece düşüşe neden olacak bir katalizör olabilir. Bu haftanın başlarında kripto piyasaları psikolojik olarak önemli 250 milyar dolarlık bir direnci kırdı. ve 7 aylık bir düşüş trendini bitirdi. Kripto piyasaları şu anda 262 milyar dolar seviyesinde bulunuyor. Ancak Brexit sermayenin daha güvenli varlıklara kaçmasına neden olabilir.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku