Borsalardaki Bitcoin bakiyeleri 2018 den bu yana ilk kez 2,5 milyonun altında

0 0

20 Ekim 2020de büyük borsalarda tutulan Bitcoin (BTC) miktarı iki yılda ilk kez 25 milyon BTCnin altına düştü.

Cointelegraphta yer alan habere göre; Nexo kurucu ortağı Antoni Trenchev bu eğilimin dünya tarafından yönlendirildiğini ve sonunda yalnızca Bitcoinin sağlam bir para politikası sunduğunun altını çizdi ve “İnsanlar yavaş yavaş bazılarımızın bir süredir bildiklerini anlıyor – BTC şu anda tek sağlam para politikası ve on yılın en iyi performans gösteren varlığından ayrılmayı göze alamazsınız” dedi…

Ayrıca topluluğun “varlıklarını satmak yerine vergi açısından verimli bir şekilde borç alabilecekleri” Nexo gibi platformlar da dahil olmak üzere kendi kendini saklama çözümlerine daha çok başvurduğunu belirtti.

Celsius kripto borç verme platformunun kurucu ortağı Alex Mashinsky Cointelegrapha borsalar müşterilerine daha iyi şartlar sunmaya başlamadıkça büyük olasılıkla göçün devam edeceğini söyledi:

“Borsalar müşterilerine daha fazlasını vermeyi reddettikleri sürece onları bırakıp Celsiusa gelecekler. İki yıl önceki lansmanından bu yana 27 milyar doları geçtik. Müşterilerimize borsalardan daha fazlasını yapmadıkça bu kadar hızlı büyüyemezdik.”

Yukarıdaki grafikten bu dalgalanmanın tüm borsaları eşit şekilde etkilemediğini görebiliriz. BitMEX ve Bitfinexteki bakiyeler yarıdan fazla azalırken Binance ek fonlar toplamaya devam etti. Coinbase’in kasaları da çoğunlukla değişmeden kaldı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku