Boğa sinyali borsalardaki coinler’de mi saklı?

0 0

Son zamanlarda yatırımcılar ve traderlar’ın BTClerini borsalardan yüksek oranlarda çekmeye başladı. Kripto para birimleri hakkında veri sağlayan Blocknonun Blockchain araştırmacısı Liesl Eichhols bu olağanüstü trend hakkında bazı açıklamalar yaptı.

Konuyla ilgili yayımlanan rapor Bitcoinin genel piyasa sağlığı ve yatırımcı hissinin güçlü olduğunu vurguladı. Aşırı olmasa da piyasada iyimserlik duygusu hakim.

BİTCOİN’DE YAŞANAN YÜZDE 5’LİK DÜŞÜŞÜN NEDENİ BU OLABİLİR Mİ? TIKLAYIN

Glassnodee göre kullanıcılar Bitcoinlerini borsalardan büyük ölçüde geri çekiyor. Bitcoin sahiplerinin 12 Marttaki büyük fiyat çöküşünden bu yana sürdürdüğü bu davranış değişikliği sonucunda borsalar cüzdanlarındaki Bitcoin tarihinin en büyük ve en uzun düşüşünü yaşıyor.

Glassnode “Yatırımcıların borsalardan para çekmeleri etkinliğe daha uzun süre baktıkları anlamına geliyor. Bu eğilim kısmen BTC fiyatının halving sonrası yükseleceği beklentisine bağlı olabilir. Bununla birlikte bu tüm konuyu açıklamıyor. Çünkü aynı zamanda ETHde para çekme eğilimi de var” ifadelerini kullandı. Rapor büyük Bitcoin sahiplerinin sayısındaki büyümenin yanı sıra küçük hesap sahiplerindeki artışın da bu görüşü desteklediğini belirtiyor.

Son olarak şirket bu eğilime başka bir kısmi açıklamanın borsalara olan güven eksikliği olabileceğinin altını çiziyor.

Şubat ayı sonunda 2.65 milyon zirveye ulaşan borsalardaki BTC miktarı haber dakikalarında 2.43 milyon.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku