Stratejist: Boğa Koşusu İçin Bitcoin (BTC)’in Bu Kritik Seviyeyi Geçmesi Gerek!

46

Uzun zaman önce, DeFi sektöründe yatırımcıların Bitcoin (BTC)’e olan güveni sayesinde ateşlenen büyük bir boğa koşusuna tanık olduk. 14 Nisan’da 64.800 dolar’a ulaştıktan kısa bir süre sonra, Bitcoin sadece üç gün içinde yaklaşık yüzde 10 değer kaybederek bir düzeltmeye aşamasına girdi.

Bitcoin boğa koşusu, fiyat 20 bin dolar seviyesine düştükten sonra mı başlayacak?

Bitcoin, ATH’sinden düştükten birkaç gün sonra, beklendiği gibi, yatırımcılar daha fazla zararı önlemek için varlıklarını sattıkça, bu düşüş yaygın bir korkuya neden oldu. Daha sonra, BTC 19 Mayıs’a kadar yaklaşık yüzde 55 oranında düştü ve tüm kripto para piyasasında genel bir düşüş yaşandı. CoinMarketCap’e göre, bu çöküş tüm kripto pazarını 2,2 trilyon dolardan 1,5 trilyon doların altına düşürdü. Son bir buçuk aydır Bitcoin, 19 Mayıs’tan bu yana net bir yön belirtisi olmadan 41.500 dolar ile 29 bin dolar arasında mücadele etmeye devam ediyor. Ancak akıllardaki büyük soru şu: Başka bir boğa koşusu için bu yatay fiyat hareketinden ne zaman kurtulacağız?

Bitcoin, 29 bin dolarda zaten bir dip bulmuş gibi görünse de, fiyatın bu seviyenin altına düşeceğine dair güçlü iddialar da var. Boğa koşusuna devam etmeden önce fiyatın 20 bin dolara düşebileceğine dair görüşler varken, bazı analistler ise fiyatın dibe ulaştığından ve dolayısıyla boğa döngüsü için pozisyon almaya başladığından emin. Özellikle, bazı büyük kurumsal yatırımcılar ve fon yönetimi grubu aracılığıyla George Soros gibi yüksek net değere sahip kişiler, Bitcoin satın alarak sektöre katılma konusundaki ilgilerini dile getirdiler.

Bu kritik seviyenin geçilmesi gerek!

Elon Musk’ın Tesla’sı 2021’in ilk çeyreğinde 1,5 Milyar Dolar değerinde Bitcoin satın aldı, en büyük yatırımcılardan biri olan Microstrategy 2,1 milyar dolar değerinde BTC ve ayrıca 220 milyon dolar değerinde BTC satın alan Square de bunlardan sadece birkaçı. El Salvador ayrıca, ülke ekonomisini istikrarlı tutma ve finansal katılım sağlama ve yatırımı teşvik etme potansiyeline olan güvenini ifade ederek, Haziran ayında Bitcoin’i yasal bir para birimi olarak kabul eden ilk ülke oldu. Gelecekte, yükseliş trendinde devam edeceğini görecek olan BTC’yi tanımaya ve benimsemeye başlayan daha fazla ülke ve kurum görmeyi bekliyoruz.

Zycrypto analistlerinden Newton Gitonga’ya göre fiyatlar yatay hareket ederken sakin ve sabırlı olmak, alım satım yapmayı planlarken her zaman harika bir stratejidir. Bazen hiç işlem yapmamak, açık bir strateji olmadan açıkta olmaktan daha iyidir. Analist ayrıca herkesin merak ettiği soruya cevap olarak şunları söyledi:

  41.500 dolar seviyesinin üzerindeki bir kırılma ve kapanış fiyatı, Bitcoin (BTC)’i başka bir boğa koşusuna itebilecek alım hacminde bir artış görebilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Zycrypto.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku