Bloomberg Raporlarından Çarpıcı Bitcoin Değerlendirmesi

0 2

Lider kripto para birimi bir portföy varlığı olarak daha çekici hale geldikçe milyarderler fonlar ve ünlüler Bitcoin satın almaya başladı.

Bloomberge konuşan mali danışmanlar ve milyarder yatırımcılar Bitcoinin “merak uyandıran ve gün geçtikçe önem kazanan” bir varlık haline geldiğini söyledi.

Arz azalıyor ama Bitcoin popüler oluyor

 Kurumsal yatırımcılar arasında Bitcoin talebi gözle görülür şekilde artıyor. Borsada BTC vadeli işlemleri açık faiz ve Grayscale Bitcoin Trusta giriş gibi çeşitli ölçümlerin yanı sıra kurumsal ilgide de bir artış olduğu görülüyor.

 Bitcoinin bir portföy varlığı olarak etkin olması onu bu ralli sırasında kurumsal ve yüksek net değerli yatırımcılar için oldukça çekici hale getiriyor.

 Bitcoin tıpkı altın gibi yüksek enflasyondan koruma sağlayabilir. Ancak BTC teknik olarak hala büyüme aşamasında olduğu için mükemmel bir potansiye mevcut.

 Beckett Collectivein kurucusu Theresa Morrison Bloomberge verdiği röportajda Bitcoinin pratikte bir enflasyon koruması olarak işleyebileceğini söyledi. Morrison ayrıca portföyün yüzde 1lik bir tahsisinin yatırımcılar için ideal olabileceğini belirtti.

 Benzer şekilde Elemental Wealthten Dan Herron Bitcoinin genç yatırımcılar için daha çekici hale geldiğini söyledi. Düşük faizli bir ortamda Bitcoine yapılacak yüzde 5lik bir yatırımın mantıklı bir karar olabileceğini söyledi. 

 Neden Bitcoine yatırım yapmalı?

 Bitcoin benzersiz güvenli liman özellikleri nedeniyle yüksek net değerli yatırımcılar için bir portföy varlığı olarak etkilidir.

 Lider kripto para biriminin sabit bir arzı vardır bu nedenle doğal olarak yatırımcıları küresel çapta büyük merkez bankası likidite enjeksiyonlarından korur.Ancak altın ve diğer değer depolarıyla karşılaştırıldığında Bitcoinin piyasa değeri hala nispeten küçüktür. 

 Blok ödül yarılanmaları nedeniyle Bitcoin arzı azalmaya devam ederken artan talep BTCnin fiyatını yükseltmeye devam edecektir.

 Bitcoini çevreleyen olumlu temellerin yanı sıra kurumsal yatırımcıların giderek Bitcoin satın aldıkları anlatısı yoğunlaşıyor. Bu BTC ve kripto para piyasası etrafındaki güvenin bir bütün olarak önemli ölçüde iyileşmesine neden oldu.

 Yakın vadede Grayscale gibi kurumsal Bitcoin yatırım araçlarının yüksek hacim ve girişler görmeye devam edip etmeyeceği henüz belli değil.

 Şimdiye kadar yatırımcılar son haftalarda yalnızca Grayscalede çıkarılandan daha fazla BTC satın aldığından talep yeni Bitcoin arzından çok daha ağır bastı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku