Bloomberg: Fidelity, Haftalar İçinde Bitcoin Ticaretine Başlayacak

0 0

ABD’nin 7 trilyon dolarlık yatırım firması Fidelity’nin önümüzdeki haftalarda kurumsal müşteriler için Bitcoin (BTC) ticareti gerçekleştireceği bildirildi.

Pazartesi günü Bloomberg tarafından yayınlanan ve ”konuya yakın bir kişinin aktardığı bilgilerle hazırlanan” bir habere göre Fidelity birkaç hafta içerisinde Bitcoin alım satım işlemlerine başlayacak. İddiaya göre dev yatırım firması bireysel bir alım satım hizmeti değil sadece kurumsal yatırımcı odaklı bir aracılık yürütecek

 Şu anda platformumuzda desteklediğimiz belirli bir dizi müşterimiz var dedi ve ekledi;

Müşterilerimizin ihtiyaçlarına yetki alanlarına ve diğer faktörlere bağlı olarak önümüzdeki haftalarda ve aylarda hizmetlerimizi sunmaya devam edeceğiz.Şu anda hizmet sunumumuz Bitcoine odaklanıyor. ”

Fidelity geçtiğimiz hafta kurumsal yatırımcıların gitgide kripto para birimlerine daha çok ilgi duyduğunu belirten bir araştırmadan sonra  geldi.Spesifik olarak yanıt veren 400den fazla kurumsal yatırımcının% 22si portföylerinin bir parçası olarak kripto para birimine sahip olduklarını söyledi. Buna karşılık %40’lık bir kesim ise önümüzdeki birkaç yıl içerisinde bunu yapmayı planladığını aktarmıştı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku