Bloomberg Analistinden Kritik Bitcoin ve ETH Yorumu: Devam Edecek!
Bloomberg Analistinden Kritik Bitcoin ve ETH Yorumu: Devam Edecek!

Bloomberg Aralık Bitcoin Raporu: İşte Uzun Vadeli Fiyat Beklentisi

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Bloomberg’in baş stratejisti, kripto para piyasalarının 2022’de iyi bir performans sergileyeceğini ve Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH)’un buna liderlik edeceğini söyledi.

Bitcoin, gelecek yıl 6 haneli rakamlara ulaşabilir

Bloomberg’in “Küresel Kripto Para Raporu”nün Aralık sayısında Mike McGlone, kripto para birimlerinin diğer varlık sınıflarından görece daha iyi performansı göz önüne alındığında, birçok kurumsal yatırımcının sektöre dahil olmak zorunda kalabileceğini iddia ediyor. Analist, “Geçmiş performans, gelecekteki sonuçların bir göstergesi değildir, ancak yeni bir varlık sınıfı diğerlerinden daha iyi performans gösterdiğinde, kurmsal yatırımcılar eninde sonunda bu varlık sınıfına yönelecekler’ ifadesini kullandı McGlone, çeşitli ekonomiler ve kurumlar tarafından hızlı bir şekilde benimsenmesinin ardından, BTC’nin gelecek yıl altı haneli rakamlara ulaşabileceğini belirtti.
Uzman Uyardı: Bitcoin (BTC)’de 100 Bin Dolar Hayali 2023'e Kalabilir
 
Raporda şu ifadelere yer verildi “Bitcoin 100 bin dolarlık hedefine doğru ilerliyor. Artan talep ve azalan arz nedeniyle, 100 bin dolar hedefinin daha çok bir zaman içerisinde gerçekleşeceğini öngörüyoruz Bitcoin’in 2022’de ana akım haline geldiğine ve kurumsal yatırımcılar tarafından kabul edilme aşamasının devam ettiğine dair bolca örnek var. ABD, Kanada ve Avrupa borsada işlem gören fonlar ve vadeli işlemlerve El Salvador’daki  Bitcoin yasası , küresel olarak benimsenen bir boğa piyasasına işaret ediyor.” ifadelerine yer verildi.

 BTC, uzun vadede 178 bin dolara kadar yükselecek

Analist, kripto para  piyasalarının Bitcoin, Ethereum ve “kripto doları” olarak adlandırdığı stbalecoin’ler olan üç ana “varlık” bileşen tarafından yönlendirildiğini söylüyor. McGlone’a göre, Shiba Inu (SHIB) ve Dogecoin (DOGE) gibi altcoin’ler, kripto piyasalarının spekülasyon açısından olgunlaştığını, ancak BTC, ETH ve USD destekli stabilcoinlerin hakimiyetini sürdürmeye devam edeceğini gösteriyor.

 Uzun vadede, emtia stratejisti, Bitcoin’in nihayetinde şu anda 178.300 dolar olan bir ons altının fiyatının 100 katı civarında bir yerde istikrarlı bir fiyat bulabileceğini söylüyor. Mcglone “Bitcoin fiyatı için potansiyel bir yol, ons altının yaklaşık 100 katı istikrara kavuşmak ve geçmiş fiyat hareketlerinin tekrar etmesi durumunda volatilitenin giderek daha da azalmaya devam etmesidir.” açıklamasını yaptı. Daha fazla Bitcoin haberi için, Kriptoarena.com adresini takip edebilirsiniz.

 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bloomberg Aralık Bitcoin Raporu: İşte Uzun Vadeli Fiyat Beklentisi