Bloomberg Analisti: Bitcoin ve ETH Yılın Geri Kalanında Bu Yönde Hareket Edecek

70

Bitcoin (BTC) fiyat hareketi çalkantılı akışına devam ederken, analistler kripto para birimi için uzun vadede heyecanlandıran ralliler öngörmeye devam ediyor. Bloomberg analisti Mike McGlone kısa süre önce Bloomberg Galaxy Kripto Para Endeksi’nin (BGCI) Ağustos raporunda, lider kripto para biriminin yılın ikinci yarısında daha iyi performans göstereceğini söyledi. Yılın ikinci yarısını bir ay geçmişken, Bitcoin fiyatı piyasa çöküşünden bu yana ilk kez 40 bin doları aşmayı başardı. BTC, an itibariyle 40.766 dolar’dan işlem görüyor.

Bitcoin yılın ikinci yarısında daha iyi performans gösterecek

Bloomberg analisi, BTC’nin teknik gösterge ve metriklerinin yılın ikinci yarısında toparlanacağını söyledi. Büyük olasılıkla, bu toparlanma BTC’de son iki haftadadır görülmeye başlandı. Fiyat ivme kazanırken, Korku ve Açgözlülük Endeksi, BTC Hashrate’i ve madenci gelirleri gibi metrikler toparlanmaya başladı. Rapor, mevcut eğilimlerin sürdüğünü belirterek, büyük olasılıkla yılın ikinci yarısında güçlü bir ralliyi öngörüyor.

Bitcoin (BTC) Fiyat Tahmini: Teknik Analiz ve Kritik Seviyeler!
 

Bitcoin, piyasadaki bir numaralı kripto para birimi olmaya devam ediyor. Kripto piyasası hakimiyetinin büyük bir kısmı dijital varlık tarafından tutulmaya devam ediyor. Pazar hakimiyetinin yüzde 45’inden fazlası Bitcoin’e ait. Bu, kripto para piyasası söz konusu olduğunda dijital varlığı zirveye yerleştirir. Rapor, öncü kripto para biriminin son zamanlarda fiyattaki yüzde10’luk artışla piyasadaki hakimiyetini yeniden ortaya koyduğuna ve hafta sonu rallisinin ardından fiyatlarında önemli rakamlar kazandığına dikkat çekiyor. Rapor, Bitcoin yatırımcıları arasında heycenla karşılandı.

 Ethereum’un yıldızı parlamaya devam ediyor

Rapor ayrıca Bitcoin ile birlikte Ethereum’un mevcut hareketine de değindi. Dijitalleşen finans piyasasının devam eden büyüyen doğasının Ethereum fiyatında bir artış trendi yaratacağını açıkladı. Piyasaaki birçok analist, ETH’nin uzun vadede Bitcoin’i geçebileceğine inanıyor.

Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi Değişim Gösteriyor. Fiyat Nasıl Etkilenecek?
 

Ethereum, başlangıcından bu yana piyasada sürekli olarak daha iyi performans gösterdi. Bu nedenle, Bitcoin’in arkasından varlığın daha iyi performans göstereceğine inanmak zor değil. Ethereum hala kripto pazarındaki en büyük ikinci piyasa değerine sahip. Lider altcoin, daha fazla değer kazanmaya devam ettikçe giderek daha fazla pazar payı kazanıyor. Ağda gerçekleşecek yükseltmelerle, ETH her zamankinden daha da değerli olacak. Rapor, benimsemenin hem Bitcoin hem de Ethereum için artacağına dikkat çekti. Dolar hakimiyeti piyasada öne çıkan bir tema olmaya devam edecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Newsbtc.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku