Bloomberg Analistinden Altın Yatırımcılarına Çağrı: Bitcoin!

113
Bloomberg’in önde gelen analistlerinden Mike McGlone, altın yatırımcılarını Bitcoin (BTC) almaya çağırdı. Uzmana göre, yatırımcılar yumurtalarını aynı sepette taşımamalı.

 

”Altın, hayal kırıklığı yaratıyor”

Bloomberg’in kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone, altın yatırımcılarını uzun vadede önemli kayıplardan kaçınmak için portföylerini Bitcoin’i içerecek şekilde çeşitlendirmeye çağırdı. Popüler YouTuber Scott Melker ile yakın zamanda yaptığı bir röportajda McGlone, küresel ekonomi krize doğru giderken, altın yatırımcılarının yumurtalarını tek bir sepete koymamaları gerektiğini söyledi. McGlone, altının Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etmesi sürecinde en çok değerlenecek varlık olmasını gerekirken, zayıf bir performans gösterdiğini belirtti. Analist, bu konuda hayal kırıklığını dile getirdi.
Bitcoin Tehlikeli Sularda: Bloomberg Analistinden Kritik Açıklama
 
McGlone, şu anda ons başına 2 bin dolar civarında işlem gören altının, birçok insanın devam eden savaşta güvenli liman olarak gördüğü düşünüldüğünde, 3 bin dolar seviyesini aşması gerektiğini kaydetti. Stratejiste göre, riskten kaçınmak için altına yatırım yapanlar portföyünde Bitcoin tutmalı. McGlone, BTC’nin  şu anda küresel finans endüstrisini sarsan durgunluk nedeniyle kötü performans sergilediğine dikkat çekti. Bununla birlikte, analist BTC’nin yakın gelecekte artan benimsenmesi sayesinde 100 bin doları aşabileceğini düşünüyor. McGlone’un 100 bin dolarlık BTC fiyat tahmini, El Salvador’un başkanı Nayib Bukele tarafından da destekleniyor. El Salvador başkanı, Bitcoin için 100 bin dolarlık fiyatından emin, bu nedenle her fırsatta dipten BTC alıyor.

 

Yüksek enflasyon ve Rusya-Ukrayna savaşı, Bitcoin (BTC)’i olumsuz etkiliyor

ABD enflasyon istatistikleri, her ay düzenli olarak yayınlanır. Yüzde 7,9, Ocak 1982’den bu yana kaydedilen en yüksek rakam. Rapora göre, gıda ve enerji endeksi yüzde 6,4 artarak 1982 Ağustos’undan bu yana en büyük yıllık artışı yaşadı. Daha önce Avrupa Merkez Bankası, Rusya‘nın Ukrayna’yı işgali nedeniyle fiyatlardaki genel artışı gerekçe göstererek tahvil alım programında indirime gidileceğini açıklamıştı. Merkez Bankası, fiyat istikrarı ve finansal istikrarın sağlanması için gerekli tüm tedbirlerin alınacağını temin etti.

 
S&P 500 endeksi Wall Street’te yüzde 1 düşüşle açılırken ABD hisse senetleri baskı altında kaldı.  Kripto para piyasası da bu düşüşü takip etti. Bitcoin, son 24 saatte yüzde 7,31 düşüşle 38 bin dolar seviyelerinden işlem görüyor. BTC, son 7 günde yüzde 8’in üzerinde düşüş yaşadı. Ethereum da son 24 saat içinde yüzde 5’ten fazla bir düşüş yaşadı. Bununla birlikte, kripto para birimlerinin çoğu son 7 gün içinde değer kaybetti.

 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku