Blockchain tabanlı fantezi futbol oyunu Sorare’den kritik imza

Abone Ol
Blockchain tabanlı fantezi futbol oyunu Sorare’den kritik imza
Emre Boran
 • 29 Eylül 2020
 • Yazar:

  Fransız futbol kulübü Paris Saint-Germain henüz blok zinciri sopasını düşürmedi. Kulüp artık oyuncu koleksiyonlarını nadir tokanler olarak yayınlamaya hazırlanıyor.

  Fransız futbolunun en üst kademesinde oynayan PSG, 2018'de kendi "Taraftar Token Teklifi" ni başlatmak için blok zinciri platformu Socios.com ile ortaklık kurmuştu.

  Bu hafta kulüp, Ethereum blockchain tabanlı fantezi futbol oyunu Sorare platformuna katılan 100. futbol kulübü oldu.

  PSG oyuncuları Neymar ve Kylian Mbappé'nin yanı sıra David Beckham gibi kulüp emektarları, sınırlı sayıda dijital oyuncu kartları olarak belirtilecek. Oyuncu kartlarının skoru, futbol ligi masalarındaki gerçek hayat performanslarına bağlı olacak ve koleksiyon kartlarının nadirliği, blockchain teknolojisini kullanmak için kefil oluyor.

  Yeni ortaklığın haberi, Sorare’nin, oyunun dünya çapındaki en büyük ikinci pazarı haline gelen Amerika Birleşik Devletleri’ndeki resmi lansmanıyla da aynı zamana denk geliyor.

  Cointelegraph'ta yer alan habere göre; Sorare sözcüsü, oyunun ABD'de Aralık 2019'a kadar kapalı beta (yalnızca davetliler) ve 28 Eylül'de piyasaya sürülene kadar açık beta olduğunu açıkladı.

  Fantasy Sports and Gaming Association'dan alınan verilere göre, ABD'de 60 milyona yakın insan fantezi sporları oynuyor - bu, blockchain'e girenlerin pazarını özellikle çekici hale getiriyor.

  Sözcü, "100 kulüp ve dünyanın en iyi 10 futbol kulübünden üçü ile - Juventus, PSG, Atletico Madrid - artık resmi olarak tam bir oyun deneyimi olarak oyunun reklamını yapma yolunda ilerlediğimizi düşünüyoruz" dedi.

  ABD lansmanından önce, oyunun "puanlama matrisi ve oyun içindeki ilerleme gibi bazı ince ayarlara ihtiyaç duyduğunu" belirtti.

  Mart 2019'daki lansmanından bu yana Sorare, 60 ülkede kart satışlarından 2 milyon dolar gelir elde etti.

  Nonfungible - blok zinciri oyunları ve tahsil edilebilir, değiştirilemez token (NFT'ler) düzenleyenler için bir sıralama sitesi - şu anda Sorare 5. sırada yer alıyor. En üst sıradaki oyun Cryptokitties için 954.231 dolara kıyasla 7 günlük hacimde 205 bin 131 dolar bildirdi.

  NFT'ler ilk olarak 2017'de, Sorare gibi Ethereum blok zincirine dayanan Cryptokitties'in piyasaya sürülmesiyle öne çıktı. NFT koleksiyon ürünleri pazarının Temmuz 2020 itibarıyla 370 milyar dolara ulaştığı tahmin ediliyor.

  Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…

  Sorare ile ilgili her şey

  Blockchain tabanlı fantezi futbol oyunu Sorare’den kritik imza

  Blockchain tabanlı fantezi futbol oyunu Sorare’den kritik imza

  Fransız futbol kulübü Paris Saint-Germain henüz blok zinciri sopasını düşürmedi. Kulüp artık oyuncu koleksiyonlarını nadir tokanler olarak yayınlamaya hazırlanıyor. Fransız futbolu...

  • 29 Eylül 2020
  Ethereum tabanlı fantezi futbol oyunu Sorare, 4 milyon dolarlık fon sağladı

  Ethereum tabanlı fantezi futbol oyunu Sorare, 4 milyon dolarlık fon sağladı

  Kullanıcıların profesyonel oyunculara dayalı kartlar toplamasına ve birbirleriyle rekabet etmesine izin veren Ethereum blockchain tabanlı fantastik futbol oyunu Sorare, bugün 4 milyon dolarlık...

  • 16 Temmuz 2020
  UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Sayfada yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek durumlardan KriptoArena.com sitesi sorumlu değildir.