Blockchain oyun endüstrisinde NFT lerin potansiyeli ne?

0 1

Polyient Games inovasyon direktörü Craig Russo NFT pazarının dijital varlıklar arasında en cazip fırsatlardan biri olduğuna inanıyor.

Russo; kısaca NFT olarak anılan ‘Non-Fungible Token’lerin özellikle biletleme konusunda spor endüstrisinde finansal hizmetlerde ve mülk alışverişinde kullanıldığından; oyunlarda çok popüler olmaya başladığını vurguladı.

Russo Cointelegraph’a verilen mülakatta NFTlerin 2017de Ethereum (ETH) oyunu CryptoKittienin piyasaya sürülmesi ile kripto camiasının radarına girdiğine dikkat çekti. Russo o günden bu yana sanatta koleksiyonlarda ve hatta oyun endüstrisindeki kullanımı nedeniyle NFT piyasasının tüm dijital varlıklar içinde en cazip fırsatlardan biri olduğuna inanıyor.

Russo; “Oyuncuların blok zincirine yönelmelerinin nedenlerinden birinin; geleneksel oyunlardan farklı olarak; blok zinciri üzerindeki oyunlarda oyun içi öğelerin gerçek sahipliğini kazanmalarına izin vermesi olduğunu vurguladı. Russo blok zinciri oyunlarının oyun oynarken gerçek para kazanmayı sağlayan yeni bir ekonomik sistemin temelini attığını belirtti.

Craig Russo’nun bildirdiğine göre anılan uygulamaların desteklediği koleksiyon pazarı 370 milyar dolara ulaştı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku