Bitpay Verileri, Kripto Ödemelerinde ETH, XRP Gibi Altcoinlerin BTC Üzerinde Kazanç Sağladığını Gösteriyor

0 0

Büyük kripto ödeme şirketi BitPay verilerine göre ödeme sektöründe büyük altcoinler BTC üzerinde zemin kazanmaya başladı.

Şirket Bitcoin’in tüketiciler tarafından satın alımlarda kullanılan en popüler kripto olmaya devam ederken (tüm BitPay işlemlerinin yüzde 79’unu temsil ediyor) Ethereumun yüzde 7.43’ü XRP’nin ise yüzde 8.6’sını oluşturduğunu söyledi.

BTC’nin altcoin üzerindeki hakimiyeti Haziran 2020de platformda yüzde 89luk bir hakimiyet oranına sahipken bu sürece kadar yüzde 10un üzerinde azalma gösterdi. Aynı zamanda ETHnin payı yüzde 3.93 XRPnin ise yüzde 2.39 oranında kaydedildi. Ayrıca Bitcoin Cashin (BCH) payı Haziranda yüzde 3.62 iken Kasımda yüzde 4.13 oldu.

Firmanın en son istatistikleri Kasım ayındaki kripto ödemelerinin bu yılın Temmuz ayında kaydedilen yaklaşık 110.000 işlemden düşmesine karşın platformda aylık yüzde 2den fazla arttığını gösteriyor.

Ayrıca şirket “ETH için en büyük alımlar hediye kartları bilgisayar yazılımı/oyun elektronik ve değerli metallerdir. Aynı şekilde XRPnin en büyük satın alma işlemi hediye kartlarıyla yapıldı ve ardından elektronik FX borsası değerli metal ve çevrimiçi oyun izledi” açıklamasını yaptı.

Bununla birlikte BitPay Bitcoin’in değerindeki artışta tatil sezonu ve koronavirüs salgınının payı olduğuna dikkat çekti  ve bazılarının henüz kripto kabul etmeyen perakendecilere harcama yapmak için BitPay banka kartlarını yüklediklerini açıkladı. Şirket bunun yemek seyahat elektronik ve giyim alanında günlük harcamalar için olduğunu söyledi. 
 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku