Bitmex ve OKcoin den BTC geliştiricisine 150 bin dolarlık ödül

0 0

Kripto borsası BitMEXin ana HDR Global Trading ve OKCoin Bitcoin geliştiricisi Amiti Uttarwara ortaklaşa 150.000 dolar verdi.

OKCoin hibenin iki borsa arasında 50/50lik bir bölünme olduğunu ve bir yıl boyunca aylık olarak Uttarwara ödeneceğini söyledi. Uttarwar daha önce Coinbasede yazılım mühendisi olarak çalıştı ve kripto cüzdan sağlayıcısı Xapoda tam zamanlı bir Bitcoin geliştiricisi olarak görev aldı.

Yeni fon sağlandığında Uttarwar Bitcoinin eşler arası (P2P) ile ilgili projelere odaklanmayı planlıyor. 

Uttarwar “Hala bir ton gelişme var. Bitcoine tam zamanlı katkıda bulunan sadece 30-40 geliştirici var. Şu anda 150 milyar dolarlık bir sektör ve işlevsel merkezi olmayan ve küresel bir para birimine doğru yol alıyoruz. Bu yüzden daha gidecek çok yolumuz var.” sözleri ile yapacak çok işleri olduğunu aktardı.

“Bu hibe Bitcoin ağını herkesin yararına daha güvenilir özel ve anlaşılır hale getirme görevimi sürdürmemi sağlıyor.” şeklinde bir ekleme yaptı.

BitMEX ve OKCoin sahadaki düzenli bağışçılar olarak biliniyor. Bitmex son zamanlarda Bitcoine katkıda bulunan Gleb Naumenkoya 100000 dolar ödül verirken OKCoin ise BTCPay sunucusuna 100000 dolar verdi.

OKCoin CEOsu Hong Fang 2020 için “blok zincirinde ve Bitcoinde bağımsız açık kaynaklı veya merkezi olmayan yazılım” inşa eden geliştiriciler için borsada daha fazla hibenin olduğunu söyledi.

Fang “Bitcoin ağının kendisi açık kaynaklı ve merkezsiz olsa da bağımsız geliştiricilere fon sağlamak için merkezi olmayan bir yol geliştirmemiz gerekiyor. Buna katılan daha fazla taraf sektör için daha sağlıklı ve daha sürdürülebilir bir geleceğe yol açacak” dedi. 

Geçen hafta İnsan Hakları Vakfı gizlilik odaklı Bitcoin projeleri üzerinde çalışan geliştiricileri desteklemeyi amaçlayan ve Coinswapa ilk hibesini yapan bir Bitcoin geliştirme fonu başlattı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku