BitMEX haberi piyasaları karıştırdı… Bitcoin sert düştü

0 0

ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu veya CFTC BitMEX türev borsasını kayıtsız bir ticaret platformu işletmek ve kara para aklamayı önleme düzenlemelerini ihlal etmekle suçladı.

Açıklamaya göre CFTC New Yorkun Güney Bölgesinde borsanın sahibi ve işletmecisi olduğu iddia edilen beş kuruluş ve üç kişiye karşı bir sivil yaptırım davası açtı.

Suçlanan kişiler arasında kamuoyunda BitMEXin CEOsu olarak bilinen Arthur Hayesin yanı sıra Ben Delo ve Samuel Reed de yer alıyor. CFTC bu kişilerin bir “kurumsal varlıklar labirenti” aracılığıyla BitMEXin sahipleri ve işletmecileri olduklarını iddia ediyor.

Davada davalı olarak da anılan yukarıda belirtilen kurumsal varlıklar HDR Global Trading Limited 100x Holding Limited ABS Global Trading Limited Shine Effort Inc Limited ve HDR Global Services (Bermuda) Limited (BitMEX).

Bitcoin sert düştü

Haberle birlikte Bitcoin’de aşağı yönlü sert satışlar başladı. Lider kripto para birimi dakikalar içerisinde 500 dolara yakın kayıp yaşadı ve 10 bin 500 dolar seviyesinin altını test etti…

Suçlamalara ek olarak ABD New York Bölgesi Savcısı Hayes Delo Reed ve BitMEXin iş geliştirme başkanı Gregory Dwyeri Banka Gizlilik Yasasını ihlal etmek ve ihlal etmek için komplo kurmakla suçladı. Yöneticiler suçlu bulundukları takdirde en fazla beş yıl hapis ve 250 bin dolar para cezasına çarptırılabilirler.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku