BitMEX, Bitcoin düştüğünde borsaların neden çöktüğünü açıkladı

0 7

Kaldıraçlı kripto para birimi borsası BitMEX 13 Martta Bitcoinin keskin düşüşü sırasında büyük bir kesintiye uğradı. Platform aniden erişilemedi ve yarım saat boyunca devre dışı bırakıldı. BitMEXin devre dışı bırakılmasından sonra Bitcoin fiyatındaki keskin artış diğer tartışmalara neden oldu.

FTX CEOSUNDAN BİTCOİN İÇİN KORKU FİLMİ GİBİ İDDİA… TIKLAYIN

BitMEX CEOsu Arthur Hayes platformun çökmesi için iki DDoS saldırısını suçladı. Hayese göre fiyatın aşırı oynak olduğu bir zamanda ortaya çıkan botnet BitMEXin donanım kaynaklarını hızla tüketti.

Bu durumdan sonra birçok kullanıcı gerçekleşmemesi gereken tasfiyeler nedeniyle para kaybettiklerini iddia etti. Hayes konuyla ilgili olarak ETH / USD paritesinin son fiyat durağında açıkça ve yanlışlıkla tetiklenmiş 156 hesap tanımladığını yanlışlıkla tetiklenen her bir durdurma emri için geri ödeme yapıldığını söyledi. Açıklamaya göre toplam 40 BTC geri ödendi. Bu ödemelerin cari fiyatlarla eşdeğeri 212 bin dolar civarında.

Hayes reaksiyonu

Hayes ayrıca geliştiricilerin gelecekte meydana gelebilecek diğer DDoS saldırıları için çalıştıklarını ancak şu anda böyle bir saldırı için hiçbir sistemin hazırlanmadığını belirtti. Takma adı Armin van Bitcoin ve 40.000 takipçi analist Hayes hakkında şüpheci ve “Bu şeyler burada almaz yine de iyi deneme” dedi.

Öte yandan Hayes BitMEXin kasıtlı olarak sistemlerini çökerttiği yönündeki suçlamaları reddetti ve “Adil ve verimli bir platform yönetiyoruz. Kesinti süresi tüm müşteriler için deneyimi azaltır ve pazara olan bağlılığımızı yerine getirir. Kesinti süresi üretmek kendi çıkarlarımıza aykırıdır. Bununla birlikte toplumun özellikle bu zor durumda tasfiyelerin sigorta fonu tarafından nasıl karşılanacağı hakkında daha fazla bilgi edinmek istediği açıktır. Çok yakında bununla ilgili daha fazla ayrıntı vereceğiz” şeklinde konuştu

“Bitcoin sıfırlanabilir”

Kesinti ile BitMEXe yönelik en ağır eleştirilerden biri rakip FTXin CEOsu Sam Bankman-Friedten geldi. Kısaca SBF olarak bilinen CEO BitMEXin borsa kapanmadan önce 3 bin 600 doları vuran BitMEXin borsa kapandıktan sonra hızlı bir şekilde 5 bin 400 dolara yükseldiğini ve BitMEXin borsa tasfiye (tasfiye) ile kapatmış olabileceği korkusuyla olduğunu iddia etti. BitMEXin tasfiye motorunun Bitcoini sürekli olarak aşağı çektiğini iddia eden SBFye göre platformun bakımı fiyatın 0 dolara düşmesini engelledi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku