BİTFİNEX teki eğilim, ETH yi BTC ye karşı güvencesiz kılıyor

1 2

Ethereum son zamanlarda Bitcoin ve toplu kripto para piyasasına benzer şekilde işlem görüyor.

Bu son zamanlarda önemli zayıflıklara yol açarak uzun süredir kurulan ticaret aralığının alt sınırının altına düşmesine neden oldu.

Teknik açıdan bu önemli bir kırılma olsa da ETH hala büyük bir düşüş görmesini engelleyen destek seviyesinin üzerinde yer alıyor.

Analistler birkaç göstergenin düşüş eğilimi göstermeye başladığını ve bu seviyenin altındaki düşüşün önümüzdeki birkaç gün içinde gerçekleşeceğini işaret ediyor.

ETHnin geçen yıl borsa cüzdanlarına girmesi yatırımcıların farkında olması gereken bir faktördür. Borsalardan uzak bir Bitcoin akışı olmasına rağmen Ethereum tam tersi bir eğilim gördü.

ETH teknik gücü

Ethereum son birkaç hafta içinde 230 ila 250 dolar arasında işlem gördü.

Birkaç kez bu aralığın altına düşmesine rağmen dünkü çöküş ilk konsolidasyona başladığından bu yana gördüğü 230 dolarlık desteğin altındaki ilk düşüşü işaret etti.

Ethereum şu anki fiyatı olan 226 dolar ile % 2nin biraz altında işlem görüyor.

Bu dün ayarlanmış olan 220 doların biraz üzerinde bir seviyede yer aldı.

Bir analist 220 doların alıcıların savunması gereken çok önemli bir seviye olduğunu kaydetti.

ETH borsa girişlerinde artış

Ethereumun orta vadeli eğilimi üzerinde bir miktar etki yaratabilecek bir diğer faktör Ethereumun geç saatlerde borsadaki cüzdan dengesinde bir artış gördüğü gerçeği olarak düşünülüyor.

Bu Bitcoinin gördüğü eğilime aykırı olmakla birlikte fiyatı yükselmeye başlarsa yatırımcıların ETH pozisyonlarından çıkmaya daha eğilimli olduklarını gösteriyor.

Bu eğilim hakkında bir analist şöyle konuştu:

“Bitfinex artık ETHnin BTCye karşı USD dengesinin neredeyse iki katı. Bu yıl tam tersi iki trend. 1 milyar dolarlık Bitcoin çıkışı.”


 

Şu anda Bitfinexte açık olan çok sayıda Ethereum longlarının bu durumu yönlendiren bir faktör olabileceği tahmin ediliyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku