BitcoinUSD için 7 bin 500 dolar son derece kritik

0 2

Merhabalar… Hemen grafiğe odaklanalım…Teknik görünüm olarak ilk dikkat çeken konu Bitcoin’in grafikte ok işareti ile gösterdiğimiz çok sert olmayan ama kırılmaması durumunda satış baskısının üzerinden kalkmayacağı bir düşüş trendi. Burası gerçekten önemli. İkinci dikkat çeken konu ise iki önemli destek… Bunlardan ilki 9 bin 787 dolar seviyesindeki destek noktası. İkincisi ve en önemlisi ise 9 bin 109 seviyesindeki ana destek noktası. 

Sonuç olarak; indikatörler şu an için pozitif yönde. Olası yükselişlerde bugünkü fiyatlar itibariyle 11 bin 750 dolar seviyeleri kırılmadıkça BitcoinUSD üzerindeki satış baskısının devam etmesi beklenmeli. Geri çekilmelerde yukarıda da belirttiğimiz gibi 9 bin 787 ara destek noktası olmak üzere 9 bin 109 seviyesi ana destek noktası konumunda. Bu iki destekten ilki olan 9 bin 787 desteği iki defa aşağı yönlü geçildi. Ancak 9 bin 109 desteği çalıştı. İşte asıl önemli nokta bu destek. Aşağı kırılması durumunda 8 bin 400’ler ara destek noktası olmak üzere 7 bin 500 dolar seviyesine kadar bir geri çekilme riski ciddi anlamda artacak. Teknik olarak bu seviyelere gelinmesi durumunda tepki alımlarının gelmesi gerekiyor. Gelmemesi durumunda ise teknik görüntünün tamamen bozulacağını ve son derece kritik 6 bin 100 dolar seviyeleri doğru hızlı bir geri çekilme riskinin doğacağını belirtmekte fayda var. 

Beklenti teknik görünümün zayıf olması indikatörlerin negatif yönde sinyal üretmesi ve çok sert olmasa da düşüş trendinin altındaki seyir BitcoinUSD için negatif yönde bir hareketin ağır bastığını gösteriyor. 

Bol kazançlar
Soru ve görüşleriniz için: @MCobanAnaliz
Mehmet ÇOBAN  
 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku