Bitcoin’in yükselmeye devam etmesini sağlayan 3 teknik neden

0 0

Bitcoin’de son günlerde yaşanan fiyat hareketi teknik göstergelerin analizini de değiştirdi. Verilen sinyal yükseliş senaryosunu destekler nitelikte. 

Üç teknik gösterge ise yukarı doğru yeni bir ivmelenmenin mümkün olabileceğini gösteriyor. Bunlardan ilki Bitcoin fiyatının yıllarca süren düşüş trendinin üzerine çıkmış olması. 

MEHMET ÇOBANIN TEKNİK ANALİZ YORUMUNU DİNLEMEK İÇİN TIKLAYIN

İkinci teknik faktör küçük bir baş-omuz formasyonu.

Tamamlanan bu iki grafik hamlesinden sonra bitcoin altı aylık bir takdir kanalına girme şansına sahip ancak bu hareket henüz kesin değil ve önümüzdeki günlerde kapanış seviyelerine bağlı.

Bitcoin halving fiyatlandırılmayabilir mi?

Mevcut grafik görünümüyle birlikte yenilenen tahminler Bitcoinin 2020nin ilk yarısında toplanmaya devam edeceği beklentilerine de uyuyor.
Bitcoin fiyatı bir kez daha “tutamazsın” tutumuna dayanan bir aktif trading dönemine girdi. Fiyat 8 bin doların üzerinde çıktıkça trading faaliyetleri geçtiğimiz gün 30 milyar doların üzerine çıktı.

Ocak ayında BTC şimdi 7 bin 800  – 7 bin 900 dolar arasında yeni bir destek seviyesi oluşturma çabasında. Bunda başarılı olması Bitcoin’de daha yukarı seviyelerin hedeflenmesini sağlayacak. 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku