Bitcoin’in elit yüzde 1 kulübüne girmek ne kadar BTC gerekiyor?

0 0

Bugün dolaşımda 18.244.475 BTC var. Peki Bitcoin sahiplerinin ilk yüzde 1’ine dahil olmak için ne gerekiyor?

Yüzde 1 dilimi içinde olmak için gereken BTC miktarı yıllardır süren bir tartışmanın konusu.

Örneğin Blockworks Group analisti Jake Levisona göre 0.28 BTCye sahipseniz istatistiksel olarak dünyanın BTC açısından en zengin yüzde 1’lik dilimi içindesiniz.

Google’ın eski Ürün Direktörü Steve Lee Ekim 2018de aynı şeyi söylemişti: 0.28 BTC’ye sahipseniz mevcut dünya nüfusunun yüzde 1inden fazlasının sizden daha fazla BTCye sahip olamayacağından emin olabilirsiniz.

“ELİT KULÜBE KATILMAK İÇİN 15 BTC GEREK”

Ancak Lee ve Levisonun tahmini çok düşük olabilir çünkü bazı araştırmalar BTCnin yüzde 1 kulübüne katılmak için gereken asgari miktarın 15 BTC olduğunu gösteriyor. 2017de yayımlanan bir grafik Bitcoin sahiplerinin ilk yüzde 1ine dahil olmak için en az 15 BTC ve yüzde 0.1’lik zirve gruba dahil olmak için 89 BTCye ihtiyaç olduğunu öngörüyor.

Blocklink.info tablosuna göre ilk yüzde 1lik dilim içinde 225 bin kişi var. Benzer bir çalışma Bambouclub tarafından 9 Eylül 2017de yayımlandı ve her iki rapor da yeni bir BTC dağılımı modelinden yararlandı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku