Bitcoin’in (BTC) Toparlanması Uzun Sürecek mi? İşte Kritik Analiz!

0 69

Hafta sonu meydana gelen kaos Bitcoin (BTC) ve  tüm kripto para birimi piyasasını yerle bir etti. BTC’nin 60 bin dolar’ın üzerindeki yüksek seviyelerden 50 bin dolar’a gerilemesi, Ethereum, Ripple ve Cardano dahil olmak üzere diğer kripto para birimlerini de etkiledi.

Ünlü bir yatırımcı olan Mike Novogratz, geçtiğimiz hafta Nasdaq’ta Coinbase listelemesinin ardından bir miktar dalgalanma olabileceği konusunda uyarmıştı. Coinbase listelenmesinin ardından,lider kripto para birimi yükselmiş ve 65 bin dolar’ın üzerindeki seviyelere ulaşmıştı.

Dün meydana gelen çöküşün kesin nedeni henüz doğrulanmadı. Ancak bazı analistler, bunun Çin’de yaşanan elektrik kesintilerine atfedilebileceğini ve bunun esas olarak şebekeyi koruyan madencileri etkilediğini söylüyor. Benzer şekilde, bazı insanlar çökmenin, Bitcoin ve diğer kripto para birimleri üzerindeki baskı nedeniyle meydana geldiğini söylüyor.

Fiyat Analizi

An itibariyle, Bitcoin 50 bin dolar’a yakın destek çıkardıktan sonra 57 137 dolar’dan işlem görüyor. Şimdilik, boğalar 60 bin dolar’a bakıyor, ancak hala son zamanlarda ulaşılan tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 65.050 dolar’dan çok uzak.

Bu arada, kısa vadeli analiz, teknik seviyelerin geliştiğini ve Bitcoin’i 60 bin dolar’a yükseltmek için desteklediğini gösteriyor. Hareketli Ortalama Yakınsama Sapması (MACD) negatif bölgede ancak yavaş yavaş yükselişe geçiyor. Örneğin, MACD çizgisi yakında sinyal çizgisinin üzerinden geçerek yükseliş hareketini daha da güçlendirebilir.

Yatırımcılara 60 bin dolar’a ulaşılabileceği konusunda güvence vermek için 58 bin dolar’ın üzerinde bir kırılma gerekiyor. Dahası, Bitcoin şu anda uygulanan tüm hareketli ortalamaların, 50 Basit Hareketli Ortalama (SMA), 100 SMA ve 200 SMA’nın altında kalıyor. Bu seviyelerden bazıları, 65.000 dolarlık kazançlar için sağlam destek seviyeleri oluşturmak için geri kazanılmalıdır.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku