Bitcoin’in (BTC) Piyasa Hakimiyeti 2 Yılın En Düşük Seviyesinde! Altcoin’lerde Son Durum!

0 78

Bitcoin (BTC) tekrardan 56.000 dolar seviyesine yaklaşırken, lider kripto paranın piyasa değeri de son 24 saat içerisinde 100 milyar dolar artış gösterdi.

Geçtiğimiz gün iki büyük şirketten gelen kripto paraların benimsenmesi haberi, piyasalar tarafından olumlu olarak karşılandı ve lider kripto para Bitcoin, yaşadığı son düşüşten sonra 53.500 dolar seviyesinde kadar yükseldi ve yazım itibari ile 56.000 dolar seviyesine oldukça yakın. Bununla birlikte birçok altcoin’de yüksek kazançlar elde etti ve BTC’nin piyasa hakimiyeti yüzde 50’nin biraz üzerine gelerek son iki yılın en düşük seviyesini kaydetti.

Bitcoin pazar günü saat içerisinde 9.000 doların üzerinde büyük bir fiyat düşüşü yaşadı. BTC son iki gün içerisinde tekrardan yükselişe geçse de 58.000 doların üzerine çıkamadı. Bitcoin, 53.500 dolar seviyesine kadar gerilediği için birçok analist lider kripto parada yeni düşüşlerin kapıda olduğunu düşünüyordu ancak PayPal’ın mobil ödeme hizmeti Venmo’nun 70 milyon kullanıcısına kripto para alım, satım ve saklama hizmeti sunacağını açıklamasın kripto para piyasasında olumlu etki yarattı.

PayPal haberinden kısa bir sonra da WeWork’un ödemeler için birkaç kripto para birimini kabul edeceğini belirten raporlar ortaya çıktı ve PayPal haberi ile başlayan yükseliş, WeWork’un bu kararı izle hız kazandı. Ortaya çıkan bu haberlerin ardından fiyat hareketi yavaşlayan Bitcoin, şu anda 56.000 doların üzerine çıkmaya çalışıyor.

Bitcoin’in fiyatında yaşanan bu yükseliş, piyasa değerini de tekrardan 1 trilyon doların üzerine çıkardı. Buna karşılık Bitcoin’in piyasa hakimiyeti yüzde 50.5 seviyesine düştü ve son 24 saat içerisinde birçok altcoin önemli kazanımlar elde etti.

Altcoin’lerde Son Durum

Altcoin’ler son birkaç gündür Bitcoin’de yaşanan düşüşle birlikte önemli miktarda değer kaybına uğradılar. Sadece son günlerin popüler kripto parası Dogecoin (DOGE), 20 Nisan’daki DogeDay performansından beklentiler yüzünden iyi bir performans gösterdi ancak Dogecoin bugün yüzde 20’lik bir değer kaybına uğradı.

Buna karşılık, piyasa değeri açısından büyük altcoin’lerin geri kalanı yeşil renge bürünmüş durumda. Ethereum (ETH) yüzde 10 artış yaşayarak 2.300 doların üzerine çıkarken, XRP yüzde 12, Cardano (ADA) yüzde 8, Polkadot (DOT) yüzde 5, Uniswap (UNI) yüzde 9.5 ve Chainlink (LINK) yüzde 7.5 yükseliş kaydetti.

Kripto para borsası Binance’ın yerel kripto parası Binance Coin (BNB) ise önemli kazanımlar elde eden kripto paralar arasında yer alıyor. BNB, son 24 saat içerisinde yüzde 20’den fazla değer kazanarak, 600 dolar seviyesinin üzerine çıktı. BNB, pazar günü yaşanan çöküş sırasında 440 dolar seviyesine kadar gerilemişti.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku