Bitcoin’in (BTC) 60.000 Dolarlık Psikolojik Seviyeyi Aşamamasının Nedeni Bu Olabilir

0 117

Bitcoin (BTC) şu anda artan oynaklığın ardından, satıcılar piyasayı hükmettiği için baskıya yenik düşüyor.  İşlem hacmi son 24 saatte yüzde 16.62 artarak an itibariyle 60.970.666.264,24 dolar’a yükselmiş olsa da, lider dijital para biriminin fiyatı yüzde 2.15 düşüşle 58.008,22 dolar’a geriledi.

Bitcoin’in fiyatını 60 bin dolarlık psikolojik seviyenin üzerine çıkarma girişimi, görülen sürekli satışların ardından şu anda reddediliyor. Belirtildiği gibi, 60 bin dolar direnç seviyesini geri kazanma çabası, piyasadaki düşük işlem hacimleri nedeniyle kısa vadede sürdürülemez olabilir. Piyasada, aktif işlemde kullanım için değil, soğuk cüzdanlara transfer etmek için Bitcoin arayışında olan artan sayıda yatırımcı ve tüccar var.

Varlığın fiyatındaki sürekli artış yeni yatırımcıları çekmeye devam ettiğinden, genel olarak Bitcoin ve kripto para varlıklara olan ilgi geçtiğimiz aylarda önemli ölçüde arttı. Daha eski yatırımcılar, sahip oldukları varlıkların çoğunu piyasadan uzaklaştırırken, daha genç yatırımcılar da bu eğilime katılıyor.

DEFİ Akıllı Sözleşmeleri

Bitcoin’de devam eden fiyat düşüşü, Merkeziyetsiz Finans (DeFi) akıllı sözleşmelerinde kilitlenen kripto para biriminin toplam sayısındaki düşüşten de etkilenmiş olabilir. Şu anda, DeFiPulse tarafından gösterilen ve mevcut değer 139.318K BTC’ye sabitlenmiş olarak DApps’de kilitlenmiş 139 bin’den fazla BTC var.

Bu rakam, 04 Mart’ta görülen seviyeden bugüne kadar keskin bir düşüş yaşadı. Bir ay önceki dönemde, bu akıllı sözleşmelerde kilitlenen toplam Bitcoin,154 bin BTC’yi aştı. Bunlar, daha fazla kar elde etmek için bir geri çekilme veya soğuk hava depolarına çekilme gibi iki olası faktör tarafından açıklanabilir. Geçen ay borsalara girişte artan düşüşle birlikte, Bitcoin kilitli DeFi akıllı sözleşmelerinin sayısındaki azalma büyük olasılıkla ikincisinden etkileniyor.

Genel etki, kısa vadede Bitcoin’in fiyatının düşmesine neden olabilir, ancak daha uzun vadede, bu eğilim devam ederse oluşan kıtlık, fiyat hareketini tersine çevirebilir.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku