BİTCOİNİ KİM YARATTI? GELİŞTİRİCİ JEFF GARZİK EN İYİ TAHMİNİNİ SÖYLEDİ

0 2

Tarihsel olarak Bitcoin kod tabanına ve BitPaydeki öncü geliştiricilere önemli katkı sağlayanlardan biri olan Jeff Garzik amiral gemisi kriptoyu kimin yarattığını bilmiyor.Ancak iyi ve makul  bir tahminde bulunuyor.

Bloombergle yaptığı bir röportajda konuşan Garzik Bitcoinin gerçek yaratıcısı hakkındaki kuşkularını dile getirdi. Garzik daha az popüler teorilerden birine sahip – Satoshi Nakamoto ünvanı için başlıca yarışmacılar Nick Szabo Adam Back ve / veya bu kişilerin bir veya ikiisini içeren bir grup insan. Satoshi Nakamoto bulunması Bitcoin ekosisteminde olumsuzluk etkiler gösterebileceğine rağmen onu bulmak hala önemli görevlerden birisi.

Jeff Garzik: Dave Kleiman [En olabilecek] Satoshi dir

Garzik Bloomberge “kişisel teorisinin” 2013te vefat eden ve şu anda Craig S. Wrighta karşı bir davası bulunan Floridadalı bir adam olan Dave Kleimanı 110 milyar dolarlık paranın arkasındaki adam olarak gösterdiğini söyledi.

Wright Bir bilgisayar güvenlik uzmanı ve CCNye katkıda bulunan editör olarak Kleiman ile çalıştı.

Kleiman ve Wrightın bu paraları W & K Bilgi Savunma Araştırmaları LLC aracılığıyla madencilik yaparak elde ettikleri iddia edildi.W & Knin mülkiyet yapısı anlaşmazlık içinde. Kleiman’ın mülkü ya tek sahibi ya da Wright’la ortaklık halinde olduğunu iddia ediyor.Her iki durumda da Wrightın en az 550.000 BTC çaldığını veya W & Knin tamamen Kleimana ait olması durumunda 11 milyon olduğunu iddia ediyorlar. ”

Garzik Kleimanın Satoshi olmasından oldukça emin.Kleiman daha önce Palm Beach County Şerif Ofisi için çalışan bir öğretmendi.Ve Garzik ekliyor;

Kodlama stiline uyuyor bu beyefendi herşeyi kendini öğrendi.  Ve Bitcoin kodlayıcısı çok ama çok zeki fakat klasik olarak eğitilmiş bir yazılım mühendisi olmayan biriydi.

Craig Wright daha önce Kleimanın Bitcoin yaratmasına yardım ettiğini iddia etti.Kleiman’ın ölümünden önce Satoshi Nakamoto olduğu iddiasıyla öne çıkmadı.Kleiman kolonunda Satoshi olarak ağır ağır basan birkaç faktör var ancak dünya gerçekleri asla bilemez.

  Craig Wright ve David Kleiman

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku