Bitcoin'i Bırakın: Bu 5 Meme Coin Yükseliş Kralı Olabilir!
Bitcoin'i Bırakın: Bu 5 Meme Coin Yükseliş Kralı Olabilir!

Bitcoin’i Bırakın: Bu 5 Meme Coin Yükseliş Kralı Olabilir!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bildiğiniz üzere meme coin projeleri, 2021 boğa piyasası sırasında öne çıktı ve Dogecoin (DOGE) gibi kripto paraların önderliğinde inanılmaz yükselişler kaydetti. Bununla beraber, geçtiğimiz yıl piyasada yaşanan likidite sıkışıklığı ve çöküşler, birçok meme coin projesinin gerilemesine neden oldu. Öte yandan önde gelen uzmanlar ise 2023 yılında patlama potansiyeli olan memecoin projelerini aktardı! İşte detaylar…

Popüler meme coin DOGE listenin başında bulunuyor!

Dogecoin (DOGE)

Dogecoin 2022’de çoğunlukla kırmızı bölgede işlem görse de ağ geliştirme ve benimseme haberleriyle desteklenen küçük kazançlar kaydetti. Özellikle varlık, Tesla (NASDAQ: TSLA) CEO’su Elon Musk’tan destek aldıktan sonra yükseldi.

DOGE, tokenin Twitter’da bir ödeme seçeneği olarak entegre edilebileceğine dair spekülasyonlar olduğu düşünüldüğünde, geçerli bir yatırım fırsatı olmaya devam ediyor. Aynı zamanda yatırımcılar, Musk ve Ethereum kurucusu Vitalik Buterin’in ağı geliştirme planları olduğunun ortaya çıkmasının ardından olası ilerlemeyi arıyor. Ek olarak DOGE, 2022’nin küçük zirvelerini inşa etmeyi hedefliyor olabilir. Bu durumda Dogecoin, 2022’de piyasa değerine göre yüzde 54 değer kaybederek ilk on kripto para birimi arasında en iyi performansı gösteren ikinci oldu. Mevcut durumda varlık, günlük yaklaşık yüzde 2,8’lik kazançlarla 0,072 dolardan işlem görüyor.

Shiba Inu (SHIB)

Shiba Inu (SHIB), önemli fiyat düzeltmesinden uzakta, topluluk ağ üzerinde çeşitli ürünler sunmaya çalışırken 2023’te birkaç dönüm noktasına ulaşmayı hedefliyor. Örneğin, merkezi olmayan finans (DeFi), metaverse tarafına artan ilginin yanı sıra Shibarium adlı Shiba Inu katman-2 ölçeklendirme çözümünün piyasaya sürülmesini dört gözle bekliyor.

Anlık olarak Shiba Inu, son 24 saatte yüzde 2’nin üzerinde yükseliş gördü ve 0,0000082 dolardan işlem görüyordu.

Bonk (BONK)

Shiba Inu temalı varlık, piyasadaki gerilemeye rağmen erken yatırımcılar büyük kazanç elde ettikçe artan topluluk heyecanına tanık oluyor. Özellikle Bonk (BONK), Solana (SOL) NFT topluluklarına ve içerik oluşturuculara airdrop olarak dağıtıldı. Bu durum işlem hacminde ve satın alma baskısında artışa neden oldu. Bonk ivme kazanıyor olsa da, tokenın diğer meme coin projesinin başarısını tekrarlayıp tekrarlamadığını izlemek ilginç olacak. İlk getirilere göre, token Ocak 2023 için kesin bir saat. Şu anda Bonk, son 24 saatte yüzde 60’ın üzerinde kazançla 0,0000020 dolardan işlem görüyor.

Bitcoin'i Bırakın: Bu 5 Meme Coin Yükseliş Kralı Olabilir!

Terra (LUNA) çöküşün ardından yükseliyor!

Terra (LUNA) ekosisteminin çöküşünün ardından, platformun orijinal zinciri Terra Classic (LUNC), meme coin’lerin fiyat hareketinin izinden gidiyor. Koordineli topluluk kısa vadeli sıkıştırmalarıyla desteklenen LUNC, getiri sağlamak için genel piyasa fiyat hareketine meydan okudu.

Şu anda, LUNC’nin beklentileri büyük ölçüde, sürekli yazma süreci gibi girişimlerin yanı sıra yerleşik kripto varlıklarının sürekli desteğine bağlı olacaktır. Bununla birlikte, Terra’nın kurucusu Do Kwon ile ilgili herhangi bir gelişme ise ilgi çekici olmakla beraber fiyata etki edebilir. Kriptoarena.com olarak aktardığımız üzere LUNC, 24 saat içinde yüzde 1,3’ün üzerinde kazançla 0,00015 dolardan işlem görüyor.

Bitcoin'i Bırakın: Bu 5 Meme Coin Yükseliş Kralı Olabilir!

Floki Inu (FLOKI)

Floki Inu (FLOKI), Shiba Inu’nun elde ettiği başarının ardından oluşturulan bir meme coin projesi olarak karşımıza çıkıyor. Şu anda Floki topluluğu, NFT piyasasının, metaverse tabanlı oyunların ve eğitim platformlarının üç ana alanını geliştirmeye odaklanıyor.

Geliştirmenin başarısı muhtemelen Floki Inu’ya daha fazla fayda sunacak ve onu kitleler için çekici kılacak. SHIB ve DOGE gibi FLOKI de Musk’tan olası tepkilerle yükseliş arayacaktır. Anlık olarak FLOKI, son 24 saat içinde yaklaşık yüzde 0,5’lik kazançlarla 0,0000078 dolardan işlem görüyor.

Bitcoin'i Bırakın: Bu 5 Meme Coin Yükseliş Kralı Olabilir!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bitcoin’i Bırakın: Bu 5 Meme Coin Yükseliş Kralı Olabilir!