Bitcoin’deki sert düşüş satın alma fırsatı mı?

0 0

Küresel pazarların ateşi Bitcoini ve Bitcoindeki yükseliş trendini oynayanları vurdu. Petrol fiyatlarının düşmesi ile borsalarda bir satış dalgası görülmüştür. Bu durum kripto para piyasalarını derinden etkiledi.

MEHMET ÇOBAN’IN BİTCOİN YORUMUNU DİNLEMEK İÇİN TIKLAYIN

Bitcoin son 24 saat içinde yüzde 10 düşerken Bitcoin Cash Litecoin ve EOS gibi diğer kripto para birimleri düşüş yaşadı. Bu kripto paralar sırasıyla yüzde 14 yüzde 15 ve yüzde 135 düştü.

Dünden bu yana kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri de 30 milyar dolar azaldı. Daha önce 257 milyar dolar seviyelerinde bulunan rakam haber yayına hazırlandığı sırada 227 milyar dolar seviyelerine kadar geriledi.

Öte yandan Bitcoindeki düşüş kaldıraçlı kripto para birimi borsası BitMEXte 203 milyon dolarlık uzun pozisyonun tasfiyesine yol açtı. 4.3 milyon dolarlık kısa pozisyonların tasfiyesine ek olarak son 24 saat içinde toplam yaklaşık 210 milyon dolar tasfiye edildi.

Kripto para borsası Bitstampta 7 bin 684 dolara gerileyen lider kripto para birimi bir miktar toparlandı ve 7 bin 900 dolarlara kadar yükseldi.

Satın alma fırsatı mı?

Kripto para piyasaları ve yatırımcılar bu kadar büyük fiyat hareketlerine alışkınlar. Buradaki ana soru düşüşün bir satın alma fırsatı yaratıp yaratmadığı.

CNBC ile konuşan Blockchain risk sermayesi şirketi Kenetic Capitalin kurucu ortağı Jehan Chu “Uzun vadeyi düşünenler için bu düşüşler kesinlikle bir satın alma fırsatı. Finansal şokların daha fazla oynaklığa yol açmasını bekleyebiliriz ancak sonuçta dijital geleceğe ve Bitcoine uzun vadeli yatırımlar kazanma stratejisi olacak” yorumunu yaptı.

Korku endeksi ‘aşırı korku’ seviyelerinde

Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi satış dalgası ile “Aşırı Korku” seviyelerine döndü. Endeks Aralık ayından bu yana benzeri görülmemiş bir seviyeye ulaştı ve 17ye ulaştı. Alternative.me veri platformu geliştirdiği endeksin bir satın alma fırsatı olduğuna işaret edebilir. Aksine “açgözlülük” duygusu yakında bir düzeltmenin meydana gelebileceği anlamına geliyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku