Bitcoin’deki hareketlilik Coinbase’e yaramıyor

0 0

Coinbase son üç ayda dört kez çevrim dışı oldu. Bunun yüksek Bitcoin (BTC) fiyat hareketleri sırasında olması kullanıcıları öfkelendirdi.

2 Haziran tarihinde Bitcoin fiyatı 9 bin 600 dolardan 10 bin 380 dolara çıktığında hesaplarına ulaşmaya çalışan Coinbase kullanıcıları “siteye geçici olarak ulaşılamadığını” gördü.

‘ETHEREUM YAKINDA BİTCOİNİ GEÇEBİLİR…’ TIKLAYIN

9 Mayıs tarihinde beklenen halving işleminden iki gün önce Bitcoin fiyatı muhtemelen balinaların veya diğer yatırımcıların büyük bir hamlesi ile 24 saatte yaklaşık 2.000 dolar düştü. 29 Nisanda BTC yaklaşık yüzde 12 oranında artarak 8 bin 600 dolara ulaştı. Her iki durumda da birçok Coinbase kullanıcısı dijital varlık ticareti yapamadı.

En çok ihtiyaç duyulduğunda sistem çöküyor

Amerika Birleşik Devletlerindeki en büyük kripto para borsasının birçok kullanıcısı yüksek Bitcoin volatilite dönemlerinde alım satım yapamadıklarını bildirdi.

Büyük düşüşler veya fiyat dalgalanmaları genellikle traderların en çok alım satım yapmak istedikleri zamanlar. Bu esnada hesaba ulaşılamaması büyük kayıplara neden oluyor.

Peki ama neden oluyor?

1 Haziran 9 Mayıs ve 29 Nisan tarihleri için “bağlantı sorunu” açıklaması yer alırken 12 Marttaki durum için “ağ tıkanıklığı” bilgisi veriliyor.

Twitter kullanıcısı CryptoWhale son kesintiden kısa bir süre sonra 1 Haziranda 18.000den fazla takipçisine bir grafik yayımladı ve Coinbasein 500 doların üzerinde bir BTC fiyat hareketi olduğunda otomatik olarak kapatmak için bir algoritmaya sahip olduğunu ileri sürdü.

 Crypto Capital Venturedan Dan Gambardello “Nasıl oluyor da 8 milyar dolar değerlemeye sahip bir borsa Bitcoin yüzde 5 oranında hareket ettiğinde çöküyor?” sorusunu sordu.

Kripto para borsaları hatta BitMEX gibi büyük türev piyasaları bile fiyatlarda büyük değişim görüldüğünde erişim problemleri yaşıyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku