Bitcoin’deki hareket 2019’dakinden farklı… İşte nedeni

0 0

Yeni bir rapora göre Bitcoin (BTC) bir yıldan fazla bir süredir en yüksek seviyesine ulaşan 2019 boğa koşusundan farklıydı çünkü döviz bakiyeleri düştü.

Cointelegraph’ta yer alan habere göre Delphi Digitalin Bitcoin Outlook Görünümü BTC fiyat hareketindeki benzersiz eğilimleri vurguluyor.

Rapor: Bitcoin hodlers artık “daha uzun zaman ufkuna” sahip

Raporu derleyen üç araştırmacıya göre geçen ay 12 bin 500 dolara ulaşan Bitcoinin 2019da 13 bin 800 dolara çıkmasıyla çok az ortak yanı vardı.

Çünkü o dönemde döviz bakiyeleri yükselirken bu yıl fiyat artışlarına rağmen düşmeye devam etti. Bu nedenle traderler ve yatırımcılar arasındaki genel satış baskısı bu sefer daha az.

Araştırmacılar “BTC hisselerinin artmasıyla aynı zamana denk gelen 2019 fiyat artış trendinin aksine bu mevcut eğilim BTC hissesi ve fiyatı arasında bir farklılık gördü” diyor.

“Veriler daha uzun zaman ufkuna sahip bir tabanı gösterdiğinden bu 2019a kıyasla BTC için daha sürdürülebilir bir hareket olduğunu gösteriyor.”

Bulgular zincir içi analist CryptoQuantın borsa bakiyeleri ile ilgili benzer sonuçlara ulaşmasıyla birlikte hodler davranışına yönelik diğer son araştırmalarla uyumlu.

Borsalarda tutulan Bitcoin şubat ayında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 296 milyon BTCden 259 milyon BTCye düştü.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku