Bitcoin’deki (BTC) Yükseliş Boğa Tuzağı mı Yoksa Bir Hype Döngüsünün Başlangıcı mı?

0 131

Bitcoin (BTC), 25 Şubat’ta 58 bin doların üzerinde yeni bir rekor seviyeye ulaştıktan sonra, son 10 günde 43  bin dolara kadar düşen bir düzeltmede kaldı. Şu anda düzeltmenin sona erdiğini gösteren birkaç sinyal var. BTC fiyatının 50 bin doların üzerindeki mevcut yükselişi somut bir gösterge olarak algılanabilir.

Zincir üzerindeki veriler kırılmayı destekliyor. IntoTheBlock,  Mevcut Fiyat Göstergesinin (IOMAP) Bitcoin’in “şu anda en güçlü destek seviyesinde bulunduğunu” gösterdiğini belirtti. Daha önce yaklaşık 878 bin Bitcoin edinilmiş 1.66 milyondan fazla adres olduğu için zincir üstü destek seviyesi 46.200 ila 47.700 dolar arasındadır.

Ek olarak, analist Willy Woo, “Varlıkların Net Büyümesi” grafiğinin, Bitcoin kullanıcılarının günlük blockchain’de görülebilen artışını gösterdiğine dikkat çekti. Woo’ya göre, perakende yatırımcılar Ocak ayında Bitcoin’e girdiler. Önceki döngülerde olduğu gibi, Woo, “bu zirvenin kendisinden öncekilerden daha yüksek olmasını bekliyor. Analist, bu boğa piyasasının ısındığına dair bir fikir verdiğini belirtti.

Teknik analiz tarafında, Twitter analisti “Credible Crypto”, boğalar için iyi bir işaret olan gizli düşüş eğrisinin geçersiz kalacağını belirtti. Ancak analist, bunun bir “boğa tuzağı” olabileceği konusunda da uyardı. Buna dayanarak, analist, düzeltmenin sonununda 52 bin dolar’ın üzerinde bir kırılma bekliyor. Analist şunları ekledi:

”Ama yine de bunun büyük bir boğa tuzağı olduğuna inanıyorum. Uzun bir düzeltme göreceğiz gibi. 52 bin dolar seviyesini geçtikten sonra oldukça hızlı bir reddedilme görebiliriz”

 Ufukta Devasa Bir ‘Hype” Döngüsü mü Var?

Ancak bu veri ve analizin ötesinde, boğa koşusunun devamının anahtarı olabilecek bir faktör var: Kurumlar ve büyük yatırımcılar.

Son birkaç gün içinde meydana gelen çok sayıda yükselişi destekleyecek olumlu haberi var. Örneğin, bir Bitcoin ETF’si Amerika Birleşik Devletleri’nde yine büyük bir konu haline geldi. Daha dün, Cboe, kısmen Bitcoin tarafından desteklenen bir ETF ticareti yapmasına izin verilmesi için SEC’e  başvuruda bulundu.

Dahası, Goldman Sachs kripto para piyasasına tekrar gireceğini duyururken Twitter, söylentilere göre muhtemelen daha fazla Bitcoin satın almak için dönüştürülebilir tahvil ihraç ettiğini duyurdu. Son olarak, son yılların en büyük Bitcoin eleştirmenlerinden biri olan Shark Tank’dan Kevin O’Leary, Bitcoin hakkındaki fikrini değiştirdi. O’Leary dün Bitcoin fiyatının 100 bin dolar’lık bir fiyatın “artık çok çılgın olmadığını” belirtti. Ayrıca, lider kripto para biriminin piyasa değerinin 20 trilyon dolara ulaşabileceğini öne sürdü.

Bunun ötesinde, şu anda Bitcoin hakkındaki fikrini değiştiren sadece O’Leary değil. Analist Michael van der Poppe’un açıkladığı gibi, şu anda Bitcoin’in ısınması ve büyük bir döngüye girmesi kaçınılmaz görünüyor.

 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku