Bitcoin’de yine bir ‘halving sonrası’ klasiği

0 1

BTCnin fiyatı Bitcoinin mayıs ayındaki üçüncü blok ödül yarılanmasından bu yana iki katından fazla arttı. Daha net bir ifadeyle söylemek gerekirse BTC halving’den bu yana yüzde 110 değer kazandı. Fiyatlar 11 Mayıs 2020de test ettiği 8 bin 566 dolardan 18 bin 488 dolara kadar yükseldi.

Kripto analiz firması Chainalysisin raporuna göre likidite seviyeleri ve döviz akışları halving sonrası önemli ölçüde değişti.

Firma likit olmayan veya yatırımcı tarafından tutulan Bitcoini “şimdiye kadar aldıkları Bitcoinin yüzde 25inden daha azını gönderen cüzdanlar” olarak tanımlarken kalan cüzdanlar likit Bitcoin veya trader tarafından tutulan Bitcoin olarak sınıflandırıyor.

Chainalysisin verileri yeni yatırımcılara sunulan Bitcoin sayısının bu yılın başlarında düşmeye başladığını likit olmayan BTCnin ise keskin bir şekilde arttığını gösteriyor. Chainalysis şu anda likit olan Bitcoin sayısının 34 milyon kadar düşük olabileceğini tahmin ediyor.

Firma azalan likit Bitcoin arzını 2020 boyunca kurumsal yatırımcıların toptan birikimine bağlıyor:

“Bitcoin satın almayı Apple veya Googlea erken yatırım yapmakla karşılaştıran hedge fon yöneticisi Paul Tudor Jones gibi yüksek profilli yatırımcılardan toplam varlıklarının 50 milyon dolar veya yüzde 1ini Bitcoine ana akım şirketlere ve finansa yatıran Square gibi şirketlere kurumlar Bitcoine dönüyor. “

Bir düzineden fazla yüksek profilli kurumsal yatırımcıyı temsil eden Cryptocurrency fon yöneticisi Grayscale Bitcoin Trust şu anda 500 binden fazla BTCye sahip ve bunun yüzde 50si son altı ayda biriktirildi.

Dün analiz platformu Glassnode Studio Bitcoin madenciliği gelirinin yarıya inme seviyelerine geri döndüğünü bildirdi. Bir önceki gün madenciler halving olayının hemen ardından elde ettikleri kazancın yaklaşık üç katı olan 212 milyon dolarlık bir yıllık gelir rekoru kırdı.

Bununla birlikte Bitcoin Maxis çok heyecanlanmadan önce Ether fiyatının aynı dönemde Bitcoinden önemli ölçüde daha iyi performans gösterdiğini ve 11 Mayıstan bu yana 185 dolardan 482 dolara% 160ın üzerinde arttığını belirtmekte fayda var.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku