Bitcoin’de sinyaller şimdilik olumlu gibi

0 2

Bitcoin’de yaşanan yüzde 4’e yakın yükseliş teknik anlamda 7 bin dolarlık kilit direnç noktasının kırılmasını sağladı. Eğer lider kripto para birimi 7 bin 200 – 7 bin 300 dolarlık direnç noktasını kırabilirse 8 bin dolar eviyesine kadar bir yükseliş hareketi gerçekleşmesi ihtimaller dahilinde olabilir…

Bitcoin’in iyi bir ivmeyle ABD doları karşısında 7 bin dolarlık seviyenin üzerine çıkması olumlu.

ETHEREUM TEKNİK ANALİZİ İÇİ TIKLAYIN

BTC / USD paritesinin saatlik grafiğinde 7 bin 35 dolarlık dirençle büyük bir düşüş trend çizgisinin üzerinde bir kırılma oldu.

Parite 7 bin 280 – 7 bin 300 dolar dirençlerini başarıyla kırabilirse 8 bin dolara doğru bir hareket hızlanabilir…

Bu olumlu senaryonun yanında olası aşağı yönlü bir harekette ise ilk destek noktaları 7 bin 30 ve 7 bin dolar seviyeleri olacak. Ayrıca 100 saatlik basit hareketli ortalama güçlü bir alım bölgesi olarak hareket etmek için 7 bin 30 seviyesine yakın.

Ancak 7 bin doların ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın altına bir gerileme teknik görünümü tamamen olumsuz etkileyebilir. Söz konusu durumda fiyat kısa vadede 6 bin 760 dolarlık destek seviyesine kadar ilk aşamada düşebilir.

Teknik göstergelere gelince;

Saatlik MACD – MACD yavaş yavaş yükseliş bölgesini düşürüyor.

Saatlik RSI (Göreceli Güç Endeksi) – BTC / USD için RSI şu anda 70 seviyesinin altında bir düzeltme yapıyor.

Destek: 7.030 $ ve ardından 7.000 $.

Direnç: 7.200 dolar 7.280 dolar ve 7.500 dolar.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku