Bitcoin’de mevcut yükseliş hızı sürdürülebilir değil

0 2

25 Aralıkta Bitcoin fiyatı 24 bin 302 dolar genel direncinin üzerine çıktı ve yükseliş trendini sürdürdü. Bu sert yükselişin 28 bin 664 dolarlık bir hedef hedefi var ve fiyat dün 28 bin 419 dolara gün içi en yüksek seviyeye ulaştı.

BTC / USD paritesinin aralıksız yükselişi bir düşüşün girmesi için kenarda bekleyen traderları terse yatırdı. Kurumsal yatırımcılar momentum traderları ve spekülatörler de yükseliş trendini sağlam tutan partiye katıldı.

Ancak mevcut yükseliş hızı sürdürülebilir değil. Bugünün mum çubuğundaki uzun fitil daha yüksek seviyelerde kar rezervasyonu yapılmasına işaret ediyor. Artış trendi devam etse bile parite tekrar 30 bin dolar civarında satışla karşı karşıya kalabilir.

Yükseliş eğilimi durursa kısa vadeli traderlar çıkış yapabilir ve bu da fiyatı 20 günlük üstel hareketli ortalamaya (22 bin 613 dolar) geri çekebilir. Bu destek devam ederse parite tekrar yükseliş trendini sürdürmeyi deneyebilir.

Öte yandan 20 günlük EMAnın altında bir kırılma fiyatı 20 bin dolarlık kritik desteğe sürükleyebilir. Bu nedenle traderlar fiyatları daha yüksek kovalamaktan kaçınabilirler.

4 saatlik grafik boğalar ve ayılar arasında kararsızlık olduğunu düşündüren bir Doji şamdan formasyonunun oluşumunu gösteriyor. Belirsizlik olumsuz yönde çözülse de mum çubuğundaki uzun kuyruk daha düşük seviyelerde alım olduğunu gösteriyor. Bu traderların her küçük düşüşte alım yaptığını gösteriyor.

Bununla birlikte boğalar fiyatı 28 bin 419.94 doların üzerine çıkaramazsa satış devam edebilir ve bu fiyatı 25.446 dolardan 20-EMAya çekebilir. Göreceli güç endeksindeki aşırı alım seviyeleri de olası bir düzeltmeye işaret ediyor.

20-EMAnın altında bir kırılma ve 24 bin 302 dolarlık destek momentumun zayıfladığını gösterecek.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku