Bitcoin’de bu hafta sonuna dikkat!

0 0

Bitcoinin fiyatı geçtiğimiz haftalarda inanılmaz derecede sıkı bir konsolidasyon aşamasında yakalandı.

Bu süre zarfında hem düşüş hem de yükseliş eğilimi gösteren birden fazla trend katalizörü ortaya çıktı ancak hiçbiri BTCye kayda değer bir ivme sağlayamadı.

Analistler artık bunun çok uzun sürmeyeceğine dikkat çekiyor ve çoğu kişi önümüzdeki günlerde ve haftalarda büyük bir hareket bekliyor.

Bir yatırımcı ayrıca bir sonraki hareketin ciddi bir inanca sahip olacağına ve uzun vadeli bir zaman dilimi boyunca eğilimini belirleyebileceğine inanıyor.

Bitcoin ve tüm kripto piyasası çok sayıda önemli olumsuz haber nedeniyle son zamanlarda konsolide oldu.

Sadece birkaç hafta önce CFTCnin BitMEX kurucularına açtığı davaya ilişkin haberler çıktı. Bu piyasayı kısa bir süre için salladı ve Bitcoinin 10.900 $ dan 10.400 $ a inmesine neden oldu.

 BTC o zamandan beri bu kayıpların büyük çoğunluğunu telafi etti.

Bugün halka açık bir şirket olan Squarein  50 milyon dolar değerinde BTC satın alması haberleri kripto para biriminin fiyatını yalnızca % 1in altında artırdı.

Bu yatay işlemin yoğunluğuna rağmen bir analist yükselme hareketini tanımlayan bir eğilimin yakın olduğuna inanıyor.

Bitcoinin Fiyatı Sıkı İşlem Aralığında Sıkışmış Durumda

Bu makale yazılırken Bitcoini 10.850 $dan işlem görüyor. Bu son 10.630 $ lık en düşük seviyesinden iyi bir yükselişe işaret ediyor ancak kriptonun konsolidasyon aşamasını geçersiz kılacak kadar büyük bir hareket değil. 10.200 $ ile 11.200 $ arasındaki makro konsolidasyon aşaması hala devam ediyor ve bu seviyelerden hangisinin önce kırıldığı muhtemelen yakın vadede BTC trendlerinin nerede olduğunu belirleyecektir.

ABDde potansiyel ikinci bir teşvik paketini çevreleyen tartışmalar Yakın vadede Bitcoinin trendini etkileyebilir.

Analiz: BTC İçin Bir Artış Veya Çöküş Kapıda

Popüler bir analist Bitcoinin ne zaman büyük bir hamle yapabileceği konusundaki düşüncelerini paylaşırken bu hafta sonu öncesinde trend belirleyici bir kırılma veya çöküş izlediğini belirtti.

 “Bence bu uzun süreli sıkıştırma durumu göz önüne alındığında BTC için hafta sonundan önce büyük bir hamle elde ediyoruz. Her iki yönde de tekrar test edeceğimizden şüpheliyim. Hızlıca işlem yapmanız veya takas etmeniz gereken mumlardan biri kapıda “

 Square ile ilgili bugünün haberleri Bitcoin için kesinlikle olumlu ancak kripto para biriminin şimdiye kadarki sert tepkisi bir düşüş işareti gibi görünüyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku