Bitcoin’de boğalar ve ayılar kararsız

0 12

Bitcoin 19 Şubatta yükselen kanalın direnç çizgisinin üzerine çıktı ve boğalar kırılmayı sürdürmeyi başardı. Bu traderların daha yüksek seviyelerden alım yapmaya devam ettiğini gösteriyor.

BTC / USD paritesi 20 Şubatta bir Doji şamdan modeli oluşturmuştu bu da boğalar ve ayılar arasında bir sonraki yöne doğru hareket konusunda kararsızlığı gösteriyor. Bu belirsizlik bugün yükselişe geçti ve boğalar şimdi fiyatı 60.97443 dolara çıkarmaya çalışacak.

20 günlük üstel hareketli ortalama (47.450 $) yükseliyor ve göreceli güç endeksi (RSI) aşırı alım bölgesinde bu da boğaların üstünlük sağladığını gösteriyor.

Bu varsayımın aksine fiyat tekrar kanala girerse ayılar fiyatı 20 günlük EMAya çekmeye çalışacak. Kanalın altında bir kırılma trendde olası bir değişikliği gösterecek ve parite 50 günlük basit hareketli ortalamaya düzeltebilir.

4 saatlik grafik paritenin güçlü bir yükseliş trendinde kaldığını ve boğaların agresif bir şekilde 20-EMAya düşüşleri satın aldığını gösteriyor. Ayılar yükselen kanalın direnç çizgisinde mevcut yükseliş trendini durdurmaya çalışacaklar.

Başarılı olurlarsa parite tekrar 20-EMAya düşebilir. Bu destekten bir sıçrama trendin güçlü kaldığını ve boğaların satın almak için daha derin bir düzeltme beklemediğini gösterecek. Boğalar fiyatı kanalın üzerine çıkarabilir ve sürdürebilirse ivme toplanabilir.

Aksine ayılar fiyatı 20-EMAnın altına çekebilirse tüccarlar tarafından kar rezervasyonu yapılmasını önerecektir. Parite kanalın altına düşerse trend zayıflayabilir.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku