Bitcoin’de 3 dakikada baş döndüren hareket… İşte sebebi…

0 0

Bitcoin fiyatları yeni yılın ilk günlerine oldukça hareketli başladı. Bir önceki işlem gününde gelen satış dalgasıyla 6 bin 800 dolarlı seviyelere kadar gerileyen Bitcoin TSİ ile saat 06.40 – 06.43 saat dilimi arasında bir anda 7 bin 400 dolarlı seviyelere kadar yükseldi ve 7 bin 416 dolar seviyesinin test etti. 

Bu noktadan sonra bir miktar durulan fiyatlar şu anda 7 bin 200 dolar seviyesinin üzerinde dengelenmeye çalışıyor…

Analistler Bitcoinin neden yüzde 6’ya varan bir yükseliş yaşadığı konusunda kararsız. Birçok trader bu hareket konusunda şaşkın. Çünkü saatler önce Bitcoin trendi kesin olarak olumsuz bir görüntü sergiliyordu. 

Sino Global Capitalin Genel Müdürü ve kripto ve blockchain oyunlarına odaklanan bir yatırımcı olan Matthew Graham “Bitcoinin jeopolitik riske tepki olarak hareket ettiğini düşünüyor muyuz?” diye sordu.

Graham bir ya da iki saat önce ABD Başkanı Donald Trumpın talimatıyla İran ordusu liderlerine saldırı düzenlediğini hatırlattı. 

Bu saldırı haberi finans çevrelerinde bazı tepkilere yol açtı. Örneğin ham petrol yüzde 3 arttı ve altın İranla ilgili bu olayla ilgili raporların yayınlanmasından dakikalar sonra 10 dolarlık bir yükseliş yaşadı.

Bazı analistlere göre Bitcoin giderek bir makro varlık haline geliyor. Aynı analistler ABD ve İran arasındaki sürekli çatışma potansiyelinin sermayeyi Bitcoin ve diğer güvenli varlıklara kaymasına neden olabileceğini belirtiyor…

Neden o olmayabilir

Ancak bir kripto para birimi ve makro analisti olan Alex Kruger Bitcoin’deki fiyat hareketini buna bağlamanın çok doğru olacağı görüşünde değil. Kruger haberin ardından Bitcoinin diğer varlıklardan saatler sonra hareket etmesi nedeniyle böyle düşündüğünü belirtti…

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku