Bitcoin zorluğu yüzde 15 arttı

0 1

Bitcoin madenciliği zorluğu iki yılın en yüksek seviyesine gelirken doğrulama gücü 2017’dekine benzer özellikler gösteriyor

Bitcoin (BTC) madenciliği zorluğu BTC üzerinde son zamanlardaki satış baskısı sonrası iki yıldan uzun sürenin en büyük yukarı yönlü hareketini gördü. Analistler yüzde 1495lik hareketin madencilerin kârlılığı korumak için artan maliyetlerini dengelediğini belirtiyor.

BTC.comun 17 Hazirandaki verilerine göre madencilik zorluğunun yüzde 14.95 arttığı görüldü. Bu Ocak 2018den bu yana en sert yükseliş oldu.

Artış birkaç gün önce yüzde 10a yakın bir artışa işaret eden önceki otomatik tahminleri aştı.

Cointelegraphın bildirdiğine göre yüzde 15 rakamı önceki yüzde -9.29 ve yüzde -6 ayarlamasının negatif hareketlerini neredeyse tamamen tersine çeviriyor.

Zorluk ayarlamaları Bitcoin işlevinin önemli bir parçası. Bitcoin blok zincirini doğrulamak için gereken çabayı ve dolayısıyla maliyeti düzenleyerek fiyat eyleminden veya madenci katılımından bağımsız olarak bir ağ olarak var olur.

Bununla birlikte zorluktaki büyük artışların madenciler için maliyet açısından önemli etkileri var. Daha yüksek bir zorluk ise teorik olarak madencilerin kârlılığı korumak için satışlarına neden olabilir.

Haberin hazırlandığı sırada ByteTreeden gelen veriler son 24 saat içinde madencilerin 781 BTC çıkardığını 739 BTC sattığını ve net 42 BTC kazanç elde ettiğini ortaya koyuyor.

DOĞRULAMA GÜCÜ 2017’DEKİNE BENZİYOR

Bitcoinin doğrulama gücü Mayıs ayındaki önemli bir iyileşme sonrasında 100 EH / snin üzerinde kalmaya devam ediyor.

Madenci gelirini bir gecede yüzde 50 azaltan yarılanmadan sonra madenci katılımının bir ölçüsü olan doğrulama gücü 90 EH / sye düşmüştü.

 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku