Bitcoin Zincir Üstü Verilerinde Kritik Gelişme: Boğa Koşusu Bitti mi?

667
Bitcoin (BTC), bu hafta başında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69 bin dolara ulaştıktan sonra, yatay yönde hareket ediyor. An itibariyle, BTC, 1.203 trilyon piyasa değeri  ve yaklaşık yüzde 2’lik bir düşüşle 63.666 dolardan işlem görüyor.

 

6 aydır ilk kez  gerçekleşiyor!

Bazı zincir üstü ölçümler, uzun vadeli BTC yatırımcılarının altı ay içinde ilk kez BTC satmaya başladıklarını gösteriyor.  Popüler kripto analisti Will Clemente, uzun vadeli yatırımcı grafiğini paylaşarak şu açıklamayı yaptı:
Uzun vadeli yatırımcılar, BTC’yi düşük fiyattan satın alır ve fiyat artınca satar. Boğa piyasasının önemli bir göstergesi olan bu metrikte ilk kırmızı sinyalimizi aldık.

 

Öte yandan, uzun vadeli işlem pozisyonu için Bitcoin fonlama oranı da genel olarak azaldı. Bu, devam eden yükseliş ivmesindeki yavaşlamanın bir işareti olabilir. Bir başka popüler gazeteci Colin Wu, kısa vadeli yatırımcıların da BTC satmaya başladıklarını belirtti. Analist, dün gece BTC fiyatı 62.300 dolara düştüğünü ve kısa vadeli yatırımcıların 63.800 dolarda satış gerçekleştirerek fiyatı düşüşünü daha da çok tetiklediklerini belirtti.

 

SEC, VanEck’in Bitcoin ETF’ini reddetti

Bitcoin için bir dönüm noktası olabilecek kritik gelişmenin sonucunu herkes merakla bekliyordu. Küresel yatırım yöneticisi tarafından Mart ayında sunulan ETF, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından reddedildi. SEC, yine kripto para sektörünü hayal kırıklığına uğrattı. VanEck’in spot Bitcoin ETF’i başlatmaya yönelik girişimi başarısız oldu.

4 Uzmandan Kritik Bitcoin Yorumu: Yılın Geri Kalanında Neler Bekleniyor?

Global Macro Investor CEO’SU Raoul Pol, Vadeli Bitcoin ETF’i onayını Spot ETF’e kıyasla yetersi bir çözüm olarak nitelendirdi ve bunun bir kesim yatırımcıya fayda sağlamaktan çok zarar verdiğini belirtti. SEC, 51 sayfalık raporda, kripto para piyasasındaki dolandırıcılık ve manipülasyonla ile ilgili endişelerini de tekrarladı. Raporda şu ifadelere yer verildi:

Komisyon, BZX’in Borsa Yasası ve Komisyonun Uygulama Kuralları kapsamındaki şartlarını karşılamadığı sonucuna varmıştır. Teklifinin Borsa Yasası Bölüm 6(b)’nin gereklilikleriyle uyumlu olmadığı sonucuna varılmıştır., Başvuruların özellikle ulusal menkul kıymetler borsasının “dolandırıcılık, manipülatif eylem ve benzer riskleri önlemek için tasarlanmış olması” ve yatırımcıları ve kamu çıkarlarını koruması gerekir.

Daha fazle Bitcoin ve kripto para haberi için, Kriptoarena.com adresini takip edebilirsiniz.

 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku