Bitcoin yükselirken altcoinler neden sakin?

0 76

Bitcoin şu anda analistlerin ve yatırımcıların son birkaç gün ve hafta boyunca yakından izledikleri kritik 12 bin dolar direncinin üzerinde.

Bu seviyeye yükselen ralli önemli bir katalizör olmadan son 24 saat içinde gerçekleşti. Bu yükselişle aynı zamana denk gelen ilginç bir koni ise altcoinlerin bu yükselişe ayak uyduramaması.

Ethereum gibi büyük altcoinler tipik olarak Bitcoinin yanında yükselip alçalsa da son Bitcoin yükselişinde bu hiçte öyle olmadı.

Bir analist bu Bitcoin rallisine neyin yol açtığına yönelik bir tweette spot piyasadaki satın alma baskısının bu hareketi daha yüksek desteklediğini belirtirken vadeli işlem piyasasının ise genellikle BTCye karşı kısa önyargılı kaldığını belirtti.

Bu kripto para biriminin kısa vadeli görünümü için olumlu bir işaret. Perakende yatırımcıların marj odaklı bir ralliden çok daha fazla istikrar sağlayacak olan bu hareketi yönlendirdiğini gösteriyor.

Geçtiğimiz birkaç ay içinde Bitcoin 10 bin ila 12 bin 400 dolar arasındaki bir makro konsolidasyon aşamasında yakalandı.

Son zamanlarda boğalar fiyat hareketinin kontrolünü ele geçiriyor ve yavaşça bu alım satım aralığının üst sınırına doğru itiyor ki bu şu anda işlem yaptığı yerin sadece birkaç yüzde üzerinde.

Bu eğilimi uzatmaya devam ederse ve 12 bin 400 doları kırarsa fiyat keşif moduna girebilir ve önümüzdeki günlerde ve haftalarda önemli ölçüde yükselebilir.

Altcoinler sakin

Altcoinler şu anda BTC yükseldikçe yerinde saymaya devam ediyor. Ethereum bir gecede 380 dolar seviyesinin altına düşerken diğer altcoinlerin çoğu da gerileme yaşadı.

Bunun bir tesadüf mü yoksa BTCnin toplu kripto piyasası üzerindeki hakimiyetini yeniden kazandığı yeni bir trendin başlangıcı mı olduğu belirsizliğini koruyor.

Spot Alıcılar Devam Eden BTC Rallisini Yönetiyor

Son Bitcoin rallisini neyin yönlendirdiği hakkında konuşurken bir analist bunun spot satın alma baskısı tarafından yönlendirildiğini gözlemledi.

BTCnin sürekli takas işlemlerinin büyük ölçüde kısa önyargılı kaldığını açıkladı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku