Bitcoin yine 7 bin 500 doları aşamadı… Bunun anlamı ne?

0 0

Bitcoin’de son birkaç gün ve haftalarda ilginç hareketler oluyor. Boğaların kısmen aktif durumda olmaları ve ralli denemeleri direnç noktalarında son buluyor. Bu seviyelerden gelen kar satışlarıyla da amiral kripto para biriminin kazançlarını geri vermesine neden oluyor. Benzer bir hareket dün yaşandı. Bitcoin 7 bin 500 dolarlı seviyelere oldukça yaklaştı. Ancak bu noktanın aşılamaması fiyatların tekrar gerilemesine neden oldu…

Direnç noktasında son yaşanan bu geri çekilme hareketi bası analistlere göre dikkat edilmesi gereken konu. Zira direnç noktasının yine aşılamaması aşağı yönlü risk kapılarını açmış olabilir. Aynı analistler bu senaryonun gerçekleşmesi durumunda ilk aşamada 7 bin doların test edilme riskinin yüksek olduğunu belirtiyor. 

Yazı yayına hazırlandığı sırada Bitcoin 7 bin 230 dolar seviyelerinde hareket ediyordu. Bu rakam 7 bin 500 dolar baz alındığında yaklaşık yüzde 1’e yakın düşüş anlamına geliyor. Bu da kayda değer bir düşüş olarak değerlendiriliyor. 

Nihayetinde bu hareketin bir sonucu olarak ortaya çıkan kar satışları kripto para biriminin boğaları arasında altta yatan zayıflığa işaret ediyor. Bu zayıflık ise Bitcoin’in yakın vadede önemli ölçüde daha fazla kayıp göreceğine işaret edebilir.

Bitcoinin düşüşü son birkaç gün boyunca güçlü bir şekilde satışlarla karşılaşan yukarı denemelerin nasıl olduğuna bakıldığında dana da netleşiyor.

Twitterda popüler bir kripto para birimi analisti olan HornHairs son tweette bu son satışlardan bahsetti. HornHairs takipçilerine CME vadeli işlemlerinin sona ermesinden önceki günlerin çoğunun negatif fiyat işlemiyle sonuçlandığını söyledi. Ve daha fazla kayıp olması ihtimaline karşı takipçilerini uyardı.

Sonuç olarak BTCnin olaıs geri çekilmelerde yakın vadede 7 bin doların altında bir bölgede sürekli destek bulması muhtemel. Ancak son zamanlarda yaşadığı yükseliş denemelerinde başarısız olması direnç noktalarından gelen satışların devam edip etmeyeceği belirsizliğini artırıyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku