Bitcoin yatırımcılarında ölümden sonra endişesi…

0 0

Cremation Institute tarafından yapılan yeni bir araştırmaya göre Bitcoin yatırımcılarının sadece dörtte biri kripto fonlarının öldükten sonra nasıl dağıtılacağına dair endişeli olduklarını belirterek bir plan yaptıklarını bildirdi.

Araştırmaya göre 18 ile 40 yaş arasındaki olan genç neslin eski nesle oranla bir plana sahip olma olasılıkları 10 kat daha fazla duruyor.

Bu X kuşağının % 86sı (41-55 yaş) ve kripto varlıklarının düzgün bir şekilde miras alınmasını sağlama planına sahip olduklarını söyleyen baby boomersın % 94üyle (56-76 yaş) karşılaştırılıyor.

Kremasyon Enstitüsü 7 Temmuzda yayınlanan bir çalışmada ”kayıtsızlık büyük bir faktör olsa da kripto emlak hizmetlerinin ve hükümet düzenlemesinin eksikliğinin kombine sorunları genel planlama düzensizliğinin önemli nedenleridir ” dedi.

Akrabalarına anahtarlarını bırakmadan ölen Bitcoin yatırımcılarının dünya çapında birkaç örneği bulunuyor. Bu gibi durumlarda aileler bir tür “çifte cenaze” ile uğraşmak zorunda kalıyor çünkü sevdiklerinin kaybı için yas tutarlarken aynı zamanda kendilerine ait olabilecek geri alınamaz bir servetin kaybıyla uğraşmak durumunda kalırlar.

Bu Bitcoinin ana cazibesinin -düzenleyicilerden güvenli bir şekilde çıkarılması ve düzenlemeden aşılmaz gizliliğin- nasıl ölümcül zayıflığı olabileceğinin altını çiziyor. Kullanıcılar yüksek banka ücretleri ve vergilerinin muafiyetinden yararlanabiliyor ancak mülklerinin yönetimine yardımcı olmak gibi eski sistemin iyi tarafını kaçırıyorlar.

Coincovere göre ölüm nedeniyle sonsuza dek yaklaşık 4 milyon Bitcoinin (yaklaşık 37 milyar dolar) kaybedildiği tahmin ediliyor. En yaygın şekilde yayınlanan örneklerden biri olarak ABDli yatırımcı Matthew Mellon 2018de öldü ve o zamanlar 500 milyon dolardan fazla bir değere sahip olduğu iddia edilen bir kripto servetine birkaç ipucu bıraktı.

Kremasyon Enstitüsü çalışmasında Ekim 2019 ile Haziran 2020 arasında toplam 1.150 kişiyi araştırdı. Araştırma bunlardan başka yatırımlarından sonra neler olduğuna dair bir planı olan kripto yatırımcılarının arkasındaki metrikleri anlamayı amaçladı. 

Ayrıca “planlayan yatırımcıların oranını nasıl planladıklarını ve varlıklarını kaybetmekten endişe edip etmediklerini ” belirlemeyi amaçladı. Bulgular kripto yatırımcılarının % 65inin varlıklarını eşlerinin erişmesi için hanelerinde sakladığını gösteriyor. Diğer popüler alanlar arasında bilgisayar (%17) ve USB (%15) bulunuyor.

Ayrıca sonuçlar kadınların erkeklerden daha önemli bir çeşit kripto para beklenmedik durum planına sahip olma olasılıklarının daha yüksek olduğunu gösterdi. Çalışma erkeklerin aslında kadınlardan daha fazla planladığı baby boomers dışında tüm yaş gruplarında önemli olduğunu belirtti.

Kremasyon Enstitüsü“düşünceli planlamayı teşvik etmek ve yaşamın her aşamasında güvenliği sağlamak için bireyler ve aileler için yaşam sonu kaynakları yaratan” bir grup uzman katkıda bulunan ve araştırmacı olarak aktif görevini sürdürüyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku