Bitcoin yaklaşık 100 gündür 10 bin doların üzerinde

0 0

Bitcoin (BTC) 10 bin doların üzerinde yaklaşık 100 gün geçirdi. Eğer tarih kendini tekrar ederse daha fazla fiyat artışı astronomik olabilir.

Bu hafta çeşitli sosyal medya kullanıcılarının belirttiği gibi 30 Ekim itibariyle Bitcoin 100 gün boyunca 10 bin doların üzerinde işlem yapmaktan sadece beş gün uzaktaydı.

BTC fiyatı 100 günde 10 bin dolardan kapanıyor

Twitter kullanıcısı Julio Moreno tarafından derlenen analitik firması CoinMetricsin verilerine göre özellikle 100 gün boyunca belirli fiyat noktalarının üzerinde işlem yaptıktan sonra Bitcoin daha sonra büyük bir sıra ile kazandı.

Örneğin 100 gün boyunca 10 doların üzerinde kaldıktan sonra BTC / USDnin 100 dolara ulaşması sadece 122 gün sürdü. 100 günü 100 doların üzerinde kırdıktan sonra bu arada sadece iki günde 1.000 dolar ortaya çıktı.

1.000 ile 10.000 $ arasındaki farka bakıldığında süre daha uzundu – 100 gün boyunca dört rakamla işlem yaptıktan sonra beş rakamı kırmak için 150 gün.

“Bitcoin şu anda 90 günden fazla 10 bin doların üzerinde tutundu. Şu anda bu kilit seviyeden yaklaşık yüzde 30 daha yüksek. Bu tarihinin en uzun dönemi.”

Şu an için dikkatler 3 Kasım tarihinde. Önümüzdeki günlerin Bitcoin fiyat hareketini nasıl şekillendireceğine odaklanıyor.

Bu sadece 100 günlük bir kural değil – o zamandan önce Bitcoin muhtemelen en yüksek aylık kapanışlarından biriyle Ekimi bitirecek. Zirveyi geçmek için BTC / USDnin Cumartesi sonunda 13 bin 890 dolara ulaşması gerekiyor.

Bu arada 3 Kasım aynı zamanda sonucun makro piyasalar üzerinde ani bir etki yaratacağı yönünde yaygın olarak tahmin edilen bir olay olan 2020 ABD başkanlık seçimlerinin tarihini oluşturuyor.

Salı günü ayrıca Mart sonundan bu yana en büyük düşüş hareketi olan Bitcoin için şu anda yüzde  10.4 düşüş olarak tahmin edilen bir zorluk yeniden ayarlaması görecek.

Fiyat hareketi madenci davranışına göre etkilenebilirken mevcut yüksek ücretler de madencilik daha karlı hale geldikçe düşmeli. Bunlar şu anda 2018in başından bu yana ABD doları cinsinden en pahalı durumda.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku