Bitcoin yakında yüzde 4 bin rallisinin başlangıcındaki sinyalin aynısını görebilir

0 0

Bitcoin son haftalarda 10 bin 500 Doları aşma girişimlerinde başarısız oldu ancak analistler Bitcoin’in önümüzdeki aylarda yeni bir ralliye başlayacağını söylüyor.

BITCOIN GRAFİKLERİ BAŞKA BİR RALLİYİ İŞARET EDİYOR

Tanınmış bir trader  13 Haziranda aşağıdaki grafiği paylaştı ve Bitcoinin iki haftalık göreceli güç endeksinin (RSI) 20 bin Dolar zirvesinden önceki düşüş trendini aşmak üzere olduğunu gösterdiğini söyledi.

İki haftalık RSInın şimdiki değeri son kez BTCnin yüzde 4 bin değer kazandığı 500 Dolar – 20 bin Dolar hareketinden önce görülmüş idi.

RSI’daki hareket analistleri bir makro yükseliş trendinin başlangıcının ufukta olduğuna ikna eden tek eğilim değil.

Teknik analist Eric “Parabolic” Thies aşağıdaki grafiği paylaştı. Bu grafik BTC’nin makro fiyat hareketini ve iki temel trend göstergesini gösteriyor: Chaikin Para Akışı (CMF) ve Stokastik RSI (Stoch RSI).

Analist her iki göstergenin de daha önce açıklandığı gibi Bitcoini iki yıl içinde tarihi zirvesine taşıyan rallinin başlangıcında olduğu gibi göründüğünü belirtti.

Thies; “Bu işaretler Bitcoini 10 bin doların altında satın alma zamanınızın sınırlı olduğunu gösteriyor” ifadesini kullandı.

The CME is mostly used by institutions due to the relatively higher barrier to entry of futures contracts along with the high minimum order sizes enforced by the exchange.

SATIN ALMA BASKISI

Başka bir Bitcoin rallisinin başlaması beklentisi altta yatan piyasa eğilimleri ile desteklenebilir.

Veriler CME’nin Bitcoin vadeli işlem piyasasında son zamanlarda potansiyel üstü bir büyüme olduğunu gösteriyor. Türev takipçisi CME’nin Bitcoin piyasasındaki değer miktarının sadece 2020de yüzde 310 arttığını gözlemledi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku