Bitcoin, yakın gelecekte internet destekli bir ekonomiyi yönetecek

0 2

Real Venturesın eski portföy hizmetleri başkanı Knoxun kurucusu Thibaud Marechal Bitcoin temelli bir arada tutulan internet odaklı bir ekonominin yolda olduğunu söyledi.

“BTC tabanlı bir ekonomik sistem önümüzdeki 20 ile 30 yıl içinde hayatımızda olacak hiç şüphe yok.

Marechal “Bitcoin yerli şirketlerinin yeni bir internet para katmanı için büyük bir ekonomik büyüme potansiyeli yarattığını” ve önümüzdeki yirmi ile otuz yıl boyunca BTC tabanlı ekonomik bir sistem inşa etmek için çalışacağını açıkladı.

Bitcoin ağının üzerine inşa edilmiş olan bir katmanın – Lightning Network protocol (LNP) – orijinal Bitcoin protokolü (BP) ile birleştirileceğini ve Blockchainin evriminde internetin yeni enkarnasyonu olarak ayrılmaz bir rol oynayacağını belirtti.

Marechal “Bitcoin internetin yerel para katmanına dönüşüyor. Lnp/BP olarak adlandırılan bir kamu ağ protokolleri olarak işlev gören Bitcoin inkar edilemez derecede kıt değer birimlerine sahip. Depolanabilir taşınabilir ve ölçülebilir bir değer ağıdır” dedi.

Lnp/BP protokollerinin İletim Kontrol Protokolü/İnternet Protokolü (TCP/IP) dinamiğinin internetin kendisi için olduğu gibi yeni internet ekonomisinin ayrılmaz bir parçası olabileceğini de dile getirdi.

Birlikte bu iki protokol her biri kendi sabit protokol setine sahip dört katmandan oluşuyor. Teknolojik açıdan bakıldığında tarayıcılar e-posta uygulamaları ve daha fazlası sunucularla iletişim kurmak için TCP / IPyi kullandığı ve internet trafiğini artırdığı için TCP / IP internetin temel taşıdır.

Marechal “LNP/BP TCP / IPye benzer diğer açık ağ protokollerinin saflarına katılıyor. BP IPye benzer şekilde ağında akabilen hareketli sınırlı değer birimlerine sahiptir. LNP TCPnin IP ile yaptığı gibi BP üzerinde veri paketlerinin neredeyse anında ucuz ve anonim değişimine izin veren BPnin üzerine kurulmuş ikinci bir katman görevi görüyor. “

Sonuçların geniş kapsamlı olacağını ve BTCyi geleneksel bankacılık sektörünün önüne koyacağını belirtti.

“Bitcoin herkesin katılabileceği açık adil ve sosyal pazarlar yaratarak sermaye değişimini serbest bırakıyor. Sadece Bitcoinin temel katmanı veya Lightning üzerine inşa edilen yeni şirketler egemen insanların eski bankacılık sisteminden vazgeçmelerini daha güvenli ve daha kolay hale getiriyor. Bitcoin yerli şirketleri eski bankacılık sisteminden Bitcoine sermaye akışını mümkün kılıyor.”

Thibaud Marechal Bitcoinin dönüşümsel etkilerine inanan birçok girişimciden biridir.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku