Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Fiyat Analizi: Düşüş Devam Edecek mi?

134
Bitcoin (BTC) 60 bin doların üzerinde ralli yapabilecek önemli bir desteği elinde tutuyor. Yaşanan düşüşe rağmen Ethereum (ETH) hala boğaların kontrolünde, ancak 4 bin doların üzerinde desteğe ihtiyaç var.

 

Bitcoin fiyat analizi: 58 bin dolar seviyesi kritik!

Kripto para piyasası, Bitcoin ve Ethereum’un haftalık zirvelerinden düşmeye başlamasından 24 saat sonra hala kırmızı renkte. CoinGecko’ya göre, bu kayıplar Shiba Inu hariç piyasadaki çoğu kripto para birimini etkiledi. SHIB topluluğu, 0,0001 doların üzerindeki zirvelere yönelik mücadelesinde emin adımlarla ilerliyor. Cardano en sert düşüş yaşayan kripto parlardan biri oldu ve yüzde 1,7 düşüşle 1,93 dolardan işlem görüyor. Benzer şekilde, Ripple yüzde 10 düştü ve 1 dolar seviyesinde tutunmaya çalışıyor. Yüzde 10’dan fazla kaybı olan diğer altcoin’ler arasında Terra, Avalanche, Chainlink ve Dogecoin yer alıyor.
Bitcoin, 58 bin doların üzerindeki destek noktasında ve günlük grafikte kırmızıda kalmaya devam ediyor. BTC’nin Çarşamba günü 64 bin dolara yakın bir direnç bölgesinden 60 bin doların altına düşmesinden sonra, 58 bin dolarlık nokta kritik öneme sahip. Boğalar ve ayılar arasındaki çekişme yoğunlaştıkça, lider kripto para birimi 58.928 dolardan işlem görüyor. BTC’nin 60 bin doların üzerine çıkması, alıcılara Bitcoin (BTC)’in tekrar boğaların elinde olduğunu kanıtlayacaktır. Böylece, 70 bin doları aşmaya yönelik bir sonraki ralli için spekülasyonlar arttıkça, yatırımcıları daha fazla satın almaya teşvik ediyor. Satıcıların hakim güç olma potansiyeline sahip olduğunu gösteren RSI’ya dayalı olarak aşağı yönlü kuvvetin göz ardı edilemeyeceğini söyleyebiliriz. Yeşil bölgenin altındaKİ bir günlük kapanış, satışı tetikleyerek BTC’nin 54 bin ila 55 bin dolar seviyesine düşmesine neden olabilir.

Ethereum boğaların kontrolünde: 4 bin doların üzerindeki günlük kapanış kritik öneme sahip!

Bitcoin kan kaybederken, Ethereum de düşmeye devam ediyor. Ethereum 4.200 doların üzerindeki yüksek seviyelerden düşse de, hala boğaların kontrolünde. Bunun nedeni, günlük grafikte yeşil renkteki talep alanındaki muazzam destek. ETH, bu bölgenin içinde veya üzerinde tutanabildiği sürece, alıcılar nihai trendin yönü hakkında daha fazla kontrole sahip olacak. Ayrıca, RSI 55’ten sıçrayarak toparlanma belirtileri göstermeye başladı bile. Teknik endeks yukarı doğru hareket etmeye devam ederse, boğalar kararlı bir şekilde fiyatı yukarı itecek.
Boğaların kontrolünü sağlamak için günlük 4 bin doların üzerinde bir kapanış gerekiyor. Bu seviye tutunabilirse, 4.400 dolarlık ve daha sonra 5 bin dolarlık bir tadı hedefleyen, daha fazla alıcı gelecek. Kriptoarena.com olarak daha önce bildridiğimiz gibi, lider kripto para birimi Bitcoin (BTC)’in fiyat hareketi de ETH üzerinde etkili olacak.

 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku